Мобілізація в Україні: військовий ЗСУ різко розкритикував і ухилянтів, і бусифікацію

Військовослужбовець зазначив, що не розуміє жодну зі сторін

Снайпер ЗСУ різко відреагував на ухилянтів і бусифікацію
Снайпер ЗСУ Микола "Раптор", бусифікація

Снайпер ЗСУ Микола "Раптор" розповів, як ставиться до процесу мобілізації в Україні. За його словами, він не розуміє жодну зі сторін: ні ухилянтів, ні ТЦК, які займаються бусифікацією. При цьому військовий відмітив відсутність розуміння у суспільстві до бійців ЗСУ. 

Своїми думками про ухилянтів і мобілізацію сержант роти снайперів Микола "Раптор" поділився в інтерв’ю "РБК-Україна". За його словами, логіка окремих ухилянтів його різко дивує. 

"З одного боку – ті, хто ухиляється. І не через якісь об'єктивні причини, а тому, що думає: якщо він не піде воювати, то ж хто тоді заплатить донат у 1000 гривень на місяць? Бо без нього впаде армія – отак він собі уявляє… Ось така логіка", - каже військовий. 

Також снайпер розніс бусифікацію чоловіків представниками ТЦК. За його словами, після окремих відео, йому "хочеться когось вбити".

"Коли я бачу відео, де зупиняється бусик, підходять до мужика з візочком, забирають його, пхають у бусик, а візочок стоїть на місці – мені хочеться когось убити… Коли я бачу, як скручують людину без ноги, з протезом від стегна, яка буквально стрибає на одній – і починають його лупити ногами, затягують у бус… А він озирається, шукає очима допомоги, а хто йому допоможе? Жінка? Її затягнуть туди ж. Чоловік? Буде сидіти поряд у тому ж бусику. І от в цей момент я не розумію ні одну сторону, ні іншу", - наголосив він.

При цьому снайпер ЗСУ додав, що знає багатьох чоловіків, які мають об'єктивні причини не воювати. Утім, вони зараз бояться навіть вийти на вулицю.

Військовий відмітив також і різку зміну відношення суспільства до бійців ЗСУ. При цьому, за його словами, перехід від "котиків ЗСУ" до "негідників" відбувся вкрай швидко. 

"Оця романтизація "котиків", які зараз у когось перетворились у "негідників" – вона сталася дуже різко. По клацанню пальців. Я боюся, що нам, військовим, після закінчення війни – яким би воно не було – доведеться дуже довго "відмиватись" від цього бруду. Бо один зробив біду – а репутація постраждала в усіх", - сказав він. 

 Мобілізація і демобілізація в Україні

На думку командира 93 ОМБр "Холодний ЯР" Шаміля Круткова, реалії на фронті вказують на те, що війна в Україні триватиме ще довго. Відтак, мобілізації 18-річних чоловіків уникнути не вдасться. Молодих хлопців слід було добровільно-примусово призивати до ЗСУ вже давно. Водночас сценарій повернення до кордонів 1991 року — нереалістичний. 

Водночас заступник керівника ОП Павло Паліса каже, що в Україні наразі досліджують можливість провести демобілізацію бійців ЗСУ. Але ситуації, коли ділянки фронту внаслідок цього оголяться, — недопустимі. Для демобілізації потрібні відповідні умови, просто так звільнити бійців без заміни не можна. Водночас в ОП розуміють, що служби без кінця і краю теж не може бути.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube