Депутати передумали саджати чоловіків за відмову від ВЛК - у Раді підтримали посилення покарання за ухилення від мобілізації

Читать на русском

За відмову від проходження медкомісії доведеться заплатити штраф від 3 400 до 59 000 гривень

Читать на русском
ВР, військові
Відмова від проходження ВЛК - це порушення правил військового обліку, за нього передбачено штрафи

За відмову від проходження медкомісії доведеться заплатити штраф від 3 400 до 59 000 гривень

У середу, 10 квітня, Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт №10379, який стосується відповідальності за відмову від проходження військово-медичної комісії. Початково таких військовозобов'язаних громадян хотіли саджати до в'язниці. Але перед самим голосуванням цю норму в документі прибрали й вирішили обмежитись штрафами. 

У проєкті закону, за який проголосували 254 народні депутати, йдеться про те, що порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (зокрема відмова від медкомісії) тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 - 5 100 грн), попередня редакція законопроєкту пропонувала накладення штрафу від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 - 17000 грн).

За порушення законодавства про оборону, військовий обов'язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію законопроєктом пропонується накладення штрафу:

  • на громадян - від трьохсот до п'ятисот НМДГ (5 100 - 8 500 грн), раніше пропонувалось - від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч НМДГ (25 500 - 34 000 грн);
  • на посадових осіб - від однієї тисячі до двох тисяч НМДГ (17 000 - 34 000 грн), раніше - від двох тисяч до п'яти тисяч НМДГ (34 000 - 85 000 грн).

За ці ж діяння, вчинені повторно або в умовах особливого періоду, пропонується:

  • штраф на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот НМДГ (17 000 - 25 500 грн), раніше пропонували - від двох тисяч до трьох тисяч НМДГ (34 000 - 51 000 грн);
  • штраф на посадових осіб - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот НМДГ (34 000 грн - 59 500 грн), раніше - від дев'яти тисяч до дванадцяти тисяч НМДГ (153 000 - 204 000 грн).

До слова, після голосування народний депутат Олексій Гончаренко повідомив у Telegram, що цей законопроєкт передбачає ув'язнення за відмову проходити ВЛК, тому він за нього не голосував. Така новина викликала резонанс у соцмережах. Але вже скоро нардеп виправився й уточнив, що перед головуванням цю норму прибрали із законопроєкту перед голосуванням - але він цього не помітив. Ніхто нікого не саджатиме за відмову проходити ВЛК. 

Мобілізація: що чекає на українців 

Саме зараз у парламенті розглядають головний законопроєкт про мобілізацію №10449, до якого внесли аж 4 294 правок. Однак наразі враховано лише 31 правку, всі інші опинилися у статусі "відхилено". Сьогодні парламент розглядає власне їх, а до врахованих планують звернутися наступного дня.  

Нагадаємо, до фінальної версії законопроєкту увійшло, зокрема, обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів. Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю, а визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців. 

Як писав Інформатор, з документа виключили норму про демобілізацію та ротацію на особисте прохання головкома ЗСУ Олександра Сирського. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.