Після мобілізації засуджені отримуватимуть умовно-дострокове звільнення
Правоохоронний комітет Верховної Ради рекомендував прийняти за основу законопроєкт №11079-1, який дозволяє мобілізацію засуджених. Проте, не всі засуджені зможуть потрапити на фронт.
Про мобілізацію засуджених повідомивнародний обранець Максим Бужанський, виключення становлять особи, які вчинили злочини проти основ Національної Безпеки, вбивці, ґвалтівники, педофіли та учасники ДТП зі смертельним наслідком під дією алкоголю або наркотиків. Їм воювати у рядах ЗСУ не дозволять.
"Законопроєкт чітко визначає процедуру згоди засуджених, згоди командирів підрозділів взяти їх на службу, а також проходження ними військово-лікарської комісії", - пояснив член комітету, нардеп Андрій Бужанський.
Після мобілізації засуджені отримуватимуть умовно-дострокове звільнення. Лише після цього їх відправлятимуть на фронт.
Згідно з рекомендаціями комітету, пропонується суттєво збільшити штрафи за порушення законодавства про оборону та мобілізацію. Утім тюремного ув'язнення чи арешту не буде. У мирний час для громадян штрафи сягатимуть від 5100 до 8500 гривень, а для посадових та юридичних осіб – від 17 000 до 34 000 гривень. У воєнний час штрафи для громадян зростуть до 17 000-22 500 гривень, а для посадових та юридичних осіб – до 34 000-59 500 гривень.
Законопроєкт №10379 рекомендовано прийняти за основу та в цілому. Очікується, що найближчим часом він буде винесений на розгляд Верховної Ради.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Павлюк звернувся до українців з закликом долучатися до лав армії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.