Вирок суду за ухилення від мобілізації не є перешкодою для подальшої військової служби – деталі – Інформатор Україна
Військовозобов’язані, які були засуджені за ухилення від мобілізації, з часом все одно можуть бути мобілізовані. І звільнення від відбування покарання за ухилення від мобілізації не звільняє від призову на військову службу. Роз’яснення від Міністерства оборони є у Інформатора.
Заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України Марк Андрусяк повідомив, що Закон «Про військовий обов’язок та військову службу» покладає на місцеві комісії з питань приписки обов’язки по взяттю на військовий облік військовозобов’язаних громадян. Зокрема тих, яких раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання.
«Згідно Закону за результатами медичного огляду громадянин України може бути взятий на військовий облік, незважаючи на те, що він раніше був засуджений до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання», - додав до роз’яснення Андрусяк.
Крім того, законом визначено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
«Нетяжким злочином є діяння, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 10 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі не строк не більше 5 років.
Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Відтак, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації вважається нетяжким злочином», - пояснили в Міноборони.
У Міністерстві оборони підкреслили, що якщо громадянин був раніше засуджений до позбавлення волі за вчинення нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання, і перебуває у військовому запасі і не є заброньованим в установленому порядку на період мобілізації, то такий громадянин підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Нагадаємо, що в Україні стає дедалі більше вироків судів за ухилення від мобілізації. У більшості випадків суди призначають покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком, тобто «умовно».
Раніше ми писали, що в Україні для ліквідації наслідків воєнних дій можуть використати цільову мобілізацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.