У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Фінальна кількість правок до законопроєкту про мобілізацію в Україні склала 4 294, левова частка перебуває у статусі "відхилені"
До законопроєкту про мобілізацію, який у середу, 10 квітня, розглядає Верховна Рада України, зробили аж 4 294 правок. Однак наразі враховано лише 31 правку, всі інші опинилися у статусі "відхилено". Сьогодні парламент розглядає власне їх, а до врахованих планують звернутися наступного дня.
Про це у Telegram написав народний депутат Ярослав Железняк. За йогог словами, сьогодні розглядають ці відхилені 4 263 правки, а вже завтра почнуть розглядати враховані 31.
"Зробили трюк. Усі редагування переписані. Тобто все, що враховано, перейшло в «комітетські правки». Тому враховано лише 31 редагування. Всі інші, а саме 4263 правки, у статусі "відхилені", - проінформував він.
Також слова колеги підтвердив нардеп Олексій Гочаренко. Він зазначив, що 10 квітня, ймовірно, буде розгляд правок. А Саме голосування щодо законопроєкт відкладуть на наступний день.
Раніше Железняк пояснював, що усі подробиці щодо нового законопроєкту про мобілізацію в Україні – це рекомендації профільного комітету Верховної Ради. Тільки голосуванням у парламенті буде вирішуватися, чи приймати ту, або іншу правку, яку рекомендував комітет. Тому, за його словами, не варто робити передчасних висновків.
До фінальної версії законопроєкту увійшло, зокрема, обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів. Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю і у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). Також визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців. І це ще не всі нововведення, які планує держава.
Нагадаємо, з документа виключили норму про демобілізацію та ротацію військових - це зробили на особисте прохання головкома ЗСУ Олександра Сирського. Це питання планують розглянути в окремому законопроєкті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.