Рада підтримала у першому читанні оновлений законопроєкт про реформу Бюро економічної безпеки

Читать на русском

Документ у першому читанні підтримали 264 нардепи

Читать на русском
Рада підтримала у першому читанні оновлений законопроєкт про реформу Бюро економічної безпеки

Документ у першому читанні підтримали 264 нардепи

11 квітня Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт №10439, спрямований на реформування Бюро економічної безпеки (БЕБ). Реалізація цього проекту є однією з умов, поставлених МВФ. Глава коаліції Давид Арахамія запевнив, що до другого читання буде враховано всі зауваження, що надійшли від бізнес-спільноти, МВФ і G7.

Про це повідомив у Telegram перший заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк. Документ у першому читанні підтримали 264 нардепи.

"Ми значно віджали їх по головним правкам: визначальний голос міжнародників, обов'язкова переєстрація. На цьому все. Що має бути: один, а не два кандидати; детально прописана переатестація; детально прописана процедура відбору. Все це у зауваженнях бізнесу, МВФ та G7", - написав нардеп.

За його словами, голова коаліції Давид Арахамія публічно взяв зобов'язання доопрацювати законопроєкт за вимогами МВФ, G7 та бізнесу.

В свою чергу голова Фінкомітету ВР Данило Гетманцев пояснив, що цей законопроєкт передбачає:

  • відбір і подання на розгляд Прем’єр-міністра України не більше двох кандидатур на посаду директора БЕБ;
  • перші строки для незалежних оцінок (аудитів) ефективності діяльності БЕБ (проведення оцінки здійснюється Комісією після завершення першого і третього року на посаді Директора Бюро економічної безпеки України, призначеного в порядку, передбаченому цим Законом);
  • доопрацьований механізм атестації працівників БЕБ, строк проведення якої не може перевищувати дванадцяти місяців з дня призначення на посаду Директора Бюро економічної безпеки України в порядку, передбаченому цим Законом;
  • Директор Бюро економічної безпеки України, призначений в порядку, передбаченому цим Законом, формує нову дисциплінарну комісію.

Депутати підтримали у першому читанні законопроєкт про реформу Бюро економічної безпеки 1

Ухвалення цього законопроєкту є однією з вимог МВФ. Ще у лютому цього року посли країн G7 направили листа голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку, у якому наполягали, аби реформа Бюро економічної безпеки передбачала перезавантаження його керівництва на прозорому конкурсі та перевірку доброчесності інших співробітників органу.

Що відомо про законопроект

У вересні 2023 року радник Білого дому з нацбезпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав Україні лист про вимоги щодо реформ в Україні. Вони, зокрема, стосувалися НАБУ та БЕБ. 

В кінці минулого року Кабмін звернувся до Ради із пропозицією, щоб лише БЕБ та НАБУ могли перевіряти бізнеси в Україні. Також уряд пропонував нову процедуру обрання директора БЕБ із залученням до цього процесу міжнародних партнерів. У лютому 2024 року президент Володимир Зеленський закликав Верховну Раду розглянути законопроєкт про реформування Бюро економічної безпеки найближчим часом. 

23 лютого Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт про удосконалення Бюро економічної безпеки (10439). Раніше цей документ розкритикували антикорупційні активісти та міжнародні партнери. Центр протидії корупції писав, що законопроєкт у поточній редакції не передбачав прозорих конкурсів на керівні посади БЕБ та переатестації співробітників.

Нагадаємо, 9 квітня в Бюро економічної безпеки призначили нового керівника. Тимчасово виконуючим обов'язки БЕБ став Сергій Перхун. Раніше він обіймав посаду заступника директора Бюро. Раніше ми писали, що керівництво Бюро економічної безпеки звільнили вшосте за останні три роки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.