Рада провалила законопроєкт про перезавантаження БЕБ: подробиці

Проєкт закону не набрав необхідних 226 голосів

Перезавантаження БЕБ
Верховна Рада не ухвалила закон про БЕБ. Колаж: Інформатор

Верховна Рада України у першому читанні не ухвалила законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Засідання відбулося у п’ятницю, 23 лютого. Проти урядового документу виступали посли країн G7 та українські бізнес-асоціації.

Про це повідомив нардеп і перший заступник голови податкового комітету Ради Ярослав Железняк у Telegram. Проєкт закону не набрав необхідних 226 голосів.

Рада провалила законопроєкт про перезавантаження БЕБ: подробиці 1

Підтримали документ лише 222 народні обранці. Ще 18 проголосували проти, а 8 парламентарів утрималися від рішення. Через це його не було прийнято.

За словами Железняка у коментарі “Економічній правді”, законопроєкт відправили на доопрацювання. Натомість на пропозицію ухвалити у першому читанні проєкт закону про перезавантаження БЕБ №10088-1, запропонований Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики та який підтримує бізнес-спільнота, відповіли відмовою навіть ставити його на голосування.

Реформи у БЕБ

Ще у вересні радник Білого дому з нацбезпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав Україні лист про вимоги щодо реформ в Україні. Вони, зокрема, стосували НАБУ та БЕБ.

Зазначається, що БЕБ мають розпочати реорганізацію. Зокрема, провести відкритий, конкурентний та заснований на професійних досягненнях відбір нового керівництва та обов'язкову переатестацію персоналу бюро. Створити авторитетний дисциплінарний комітет та замінити співробітників, які не відповідають етичним та професійним стандартам.

Кабмін звернувся до Ради із пропозицією, щоб лише БЕБ та НАБУ могли перевіряти бізнеси в Україні. Також уряд пропонував нову процедуру обрання директора БЕБ із залученням до цього процесу міжнародних партнерів.

Водночас найбільші бізнес-асоціації розкритикували цей законопроєкт та підтримали альтернативний - №10439-2. Втім, податковий комітет Верховної Ради підтримав саме урядовий документ №10439.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube