Водночас СБУ та Нацполіцію хочуть позбавити функції фінконтролю
Лише Бюро економічної безпеки та Національному антикорупційному бюро зможуть дозволити перевіряти бізнес. З такою пропозицією Кабінет міністрів звернувся до Верховної Ради. Крім того, Службу безпеки та Нацполіцію хочуть позбавити функції фінансового контролю.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram. Також уряд пропонує нову процедуру обрання директора БЕБ із залученням до цього процесу міжнародних партнерів.
“Ухвалюємо та передаємо до Верховної Ради законопроєкт про перезавантаження роботи Бюро економічної безпеки. Ми пропонуємо, щоб лише БЕБ та НАБУ могли порушувати питання проведення перевірок фінансово-господарської діяльності бізнесу незалежно від його форми власності. А також - виключити Нацполіцію та СБУ з переліку органів державного фінансового контролю”, – зазначив він.
За його словами, такі зміни направлені на посилення верховенства права. Також вони можуть допомогти покращити інвестиційного клімату в державі.
Відповідний докумерт вже встиг розкритикувати нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк у своєму каналі в Telegram. Він наголосив, що проєкт не містить норм, що забезпечують очищення БЕБ від недоброчесних співробітників, оскільки порядок переатестації визначатиме Кабмін. Також передбачається, що працівники бюро, які були призначені до набрання чинності цього закону, проходять переатестацію після скасування воєнного стану. Водночас призначені після прийняття закону співробітники не проходять атестацію.
На думку нардепа, документ блокує справжню реформу БЕБ. Він додав, що перезавантаження бюро з обов’язковою переатестацією працівників – це вимога міжнародних партнерів і “структурний маяк” МВФ.
Ще у вересні радник Білого дому з нацбезпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав Україні лист про вимоги щодо реформ в Україні. Вони, зокрема, стосували НАБУ та БЕБ.
Зокрема, уНАБУ вимагають збільшити кількість слідчих щонайменше на 300 осіб; посилити криміналістичну спроможність НАБУ відповідно до міжнародних стандартів та гарантій; сформувати громадську наглядову раду; надати НАБУ право на прослуховування; зберегти незалежність НАБУ та виключні повноваження щодо розслідування резонансних справ про корупцію.
Також зазначається, що БЕБ мають розпочати реорганізацію. Зокрема, провести відкритий, конкурентний та заснований на професійних досягненнях відбір нового керівництва та обов'язкову переатестацію персоналу БЕБ. Створити авторитетний дисциплінарний комітет та замінити співробітників, які не відповідають етичним та професійним стандартам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.