Путін захотів повністю розірвати договір про звичайні збройні сили в Європі

Диктатор вже призначив свого представника при розгляді питання про денонсацію в держдумі рф

Путін
Росія денонсує договір про звичайні збройні сили в Європі, на цьому наполягає путін

Очільник Кремля володимир путін ініціював денонсацію росією договору про звичайні збройні сили в Європі. Держдума рф може обговорити це питання у вівторок, 16 травня. Офіційним представником під час його розгляду призначили заступник глави МЗС Сергія Рябкова.

Про це пишуть російські ЗМІ. Причину такого рішення путін не вказав. 

У 2007 році росія "призупинила" свою участь у договорі, а 10 березня 2015 року країна-агресорка офіційно оголосила, що припиняє участь у засіданнях спільної консультативної групи з ДЗЗСЄ. Таким чином, заявили тоді в МЗС РФ, оголошене Росією у 2007 році призупинення дії ДЗЗСЄ стало повним. При цьому, як наголошувалося, Росія залишалася країною-учасницею договору.

Договір про звичайні збройні сили в Європі

Договір про звичайні збройні сили в Європі підписали 19 листопада 1990 року в Парижі 22 державами. ДЗЗСЄ є багатостороннім, безстроковим договором, спрямованим на усунення військових передумов для розв’язання широкомасштабної війни, у тому числі раптового воєнного нападу і ведення масованих наступальних дій між європейськими державами або групами держав. Також Договір включає низку підписаних у 1990-1992 рр. додаткових міждержавних угод щодо правонаступництва за зобов’язаннями колишнього СРСР, а так само щодо розподілу кількісних рівнів ударних озброєнь, насамперед Угоду про принципи та порядок виконання Договору про ЗЗСЄ від 15 травня 1992 р. (так звану "Ташкентську угоду"). До звичайних озброєнь, які обмежуються договором, належать:

  • бойові танки (БТ);
  • бойові броньовані машини (ББМ), у т.ч. бронетранспортери (БТР), бойові машини піхоти (БМП), бойові машини з важким озброєнням (БМВО);
  • артилерійські системи калібром понад 100 мм (АртС);
  • бойові літаки (БЛ);
  • ударні та бойові гелікоптери (БГ).

Виконавчими органами за договором є конференція з огляду дії, яка проводиться раз на п’ять років, та Спільна консультативна група (СКГ), яка працює на постійній основі у рамках міжнародних переговорів у Відні. Чинність цього договору зберігається, попри "призупинення" участі у ньому росії з грудня 2007 року (припинення участі представників рф у СКГ з березня 2015 року). У відносинах між рештою держав-учасниць зберігаються кількісні та територіальні обмеження щодо озброєнь, застосовується обмін інформацією та верифікаційний режим (проведення інспекцій).

Раніше ми писали, що ЄС домовився з "бунтуючими" країнами про скасування обмежень на імпорт української продукції. Крім того, Київ розірвав договір оренди землі з російським посольством.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube