Путін заявив, що росія призупиняє участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння і хоче відновити випробування ядерки

путін знову заговорив про ядерну зброю

Путін заявив, що росія призупиняє участь у договорі про стратегічні наступальні озброєння і хоче відновити випробування ядерки
Договір СНО встановлював для сторін рівні ліміти на кількість боєзарядів і засобів їх доставки, а також ліміти на вагу балістичних ракет

Росія призупиняє свою участь в договорі про стратегічні наступальні озброєння. Це рішення оголосив очільник Кремля володимир путін. Він заявив, що рф готова відновити випробування ядерної зброї.

Про це він сказав у своєму виступі до федеральних зборів. При цьому диктатор підкреслив, що йдеться саме про призупинення участі у договорі про стратегічні наступальні озброєння, а не про вихід з нього.

"Але перш ніж повернутися до обговорення цього питання, ми маємо для себе зрозуміти, на що все-таки претендують такі країни Північноатлантичного альянсу, як Франція і Велика Британія, і як ми будемо враховувати їхні стратегічні арсенали. Тобто сукупний потенційний удар Альянсу. Вони зараз своєю заявою зробили по суті заявку на участь у цьому процесі. Ну, слава Богу. Давайте, ми не проти. Не потрібно тільки намагатися знову всім брехати, робити з себе поборника миру і розрядки", - пояснив путін. 

Він каже, що Вашингтон "замислюється про відновлення випробувань ядерної зброї, така інформація є". За словами путіна, міноборони рф і "Росатом" мають забезпечити готовність до випробування російської ядерної зброї, якщо це першими зроблять США.

"Першими ми цього, зрозуміло, робити не будемо. Але, якщо США проведуть випробування, то і ми проведемо", - заявив путін. 

Що відомо про договір СНО 

Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь СРСР-США (СНО-1) підписали у 1991 році в Москві. Він набув чинності 5 грудня 1994 року. 23 травня 1992 року в Лісабоні такі країни, як росія, Білорусь, Казахстан, Україна і США підписали так званий Лісабонський протокол до договору СНО-1, який набув чинності 5 грудня 1994 року Протокол фіксує підключення Білорусі, Казахстану і України до договору по СНО і водночас вимагає приєднання їх до договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Термін дії договору становить 15 років (до 2009 року). За згодою сторін термін може продовжуватися після закінчення 15 років на подальші 5 років. 6 грудня 2001 року офіційні представники росії і США заявили, що їхні країни виконали зобов’язання за договором СНО-1. У 2010 році підписали новий договір про стратегічні наступальні озброєння. У 2021 році путін ратифікував її до 5 лютого 2026 року. За цим документом, кожна сторона може мати не більше 1 550 готових до використання ядерних зарядів, не більше 700 розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і стратегічних бомбардувальників-ракетоносців, не більше 800 розгорнутих та важких бомбардувальників. росія та США мали проводити інспекції на об'єктах один одного. На початку серпня 2022 року Москва тимчасово вивела з-під інспекційної діяльності свої об'єкти. Тепер путін каже, що вони не мають доступу до обʼєктів США і ниє. Тому вони "призупинили" свою участь у договорі. Але формально він і так не виконувався – тому не зрозуміло, що вони призупинили.

Нагадаємо, путін лякає США та Британію новою ядерною ракетою. Крім того, росія розмістила носії ядерної зброї у Криму та білорусі.

Також Інформатор писав, що чому очільник Кремля не застосує ядерну зброю проти України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube