ЄС домовився з "бунтуючими" країнами про скасування обмежень на імпорт української продукції. Скільки грошей їм дадуть?

ЄС домовився з "бунтуючими" країнами про скасування обмежень на імпорт української продукції. Скільки грошей їм дадуть?

Читать на русском

У ЄС зробили важливу заяву щодо постачання агропродукції з України

Читать на русском
Постачання зерна
ЄС виділить грошову допомогу фермерам, які постраждали від експорту з України

У ЄС зробили важливу заяву щодо постачання агропродукції з України

Європейська комісія домовилася з п'ятьма країнами щодо постачання аграрної продукції з України. Йдеться про Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію та Словаччину. 

Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс. За його словами, вдалося відкликати односторонні заходи Польщі, Словаччини, Болгарії та Угорщини. Нагадаємо, що ці країни раніше обмежували постачання зерна та іншої продукції з України. Серед причин називали те, що їхні фермери зіткнулися зі збитками: адже дешевші товари з України мали більший попит.

За словами Валдіса Домбровскіса, угода з Україною передбачає:

  • Скасування обмежень постачання української продуктів, які ухвалювали в Польщі, Словаччині, Болгарії, Угорщині;
  • Виняткові заходи захисту для чотирьох видів продукції: пшениця, кукурудза, ріпак, насіння соняшнику;
  • Для фермерів вищевказаних країн, які постраждали від збільшення постачання продукції з України, ЄС виділить пакет підтримки на суму в 100 мільйонів євро;
  • Експерти проведуть розслідування щодо постачання іншої продукції (зокрема, соняшникової олії) – йдеться про оцінку збитків фермерів інших країн;
  • Робота над забезпеченням експорту в інші країни "шляхами солідарності". 

"Ми діяли, щоб розв'язати проблеми як фермерів у сусідніх країнах ЄС, так і в Україні", – зазначив віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.

Експорт української агропродукції

Національний банк України прогнозує, що експорт аграрної продукції у другому кварталі 2023 року може зменшитися на 200 мільйонів доларів. Заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук також додав, що цей прогноз враховує ризики з обмеженнями на постачання інших країн. 

Також повідомлялося, що Польща може продовжити заборону на імпорт переліку агропродукції з України з кінця червня цього року до кінця грудня. За словами міністра сільського господарства Польщі Роберта Телуса, польський уряд розглядає різні варіанти, щоб захистити польський ринок.  

Нагадаємо, експерти підрахували, що Україна в першому кварталі 2023 року попри війну збільшила експорт агропродукції на 5%

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.