Путін незабаром відвідає Китай: про що говоритимуть з Сі

Читать на русском

Російський диктатор відвідає КНР впродовж 16-17 травня

Читать на русском
Візит Путіна в КНР
За підсумками візиту очікується підписання документів і спільна заява

Російський диктатор відвідає КНР впродовж 16-17 травня

Президент РФ Володимир Путін має намір відвідати Китай. Він прибуде туди вже незабаром: 16-17 травня. Очікується, що голови держав підпишуть двосторонні документи, а також виголосять спільну заяву.

Про це пише видання Financial Times. Журналісти очікують, що Путін та Сі Цзіньпін обговорять цілу низку питань. 

В пресслужбі Кремля та Чжуннаньхаю вже підтвердили ці плани. Відомо, що китайський лідер та російський президент обговорять великий комплекс двостороннього співробітництва. Також будуть визначені "ключові напрямки подальшого розвитку партнерства" Китаю та Росії. Серед іншого, Путін та Сі обміняються думками щодо актуальних міжнародних та регіональних проблем. 

Цікавий факт: Financial Times пише, що цей візит стане першою закордонною поїздкою Путіна за шість років. Однак це або помилка, або неточність перекладу: Путін за останні шість років десятки разів виїздив за кордон. 

"Однією з його (Путіна - ред.) головних цілей буде пошук способів звести до мінімуму будь-які зриви економічного життєвого шляху, який Китай забезпечив його режиму, що перебуває в бойових умовах, після повномасштабного вторгнення в Україну", - пише ЗМІ.

Зазначається, що під час недільних перестановок в уряді РФ усі ключові посадовці для китайсько-російських відносин залишилися на своїх місцях. А деякі навіть отримали підвищення. Наприклад, новий міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов є відомим економістом із глибокими зв’язками з китайським керівництвом.

"З лютого 2022 року Пекін став найбільшим ринком збуту російської нафти та газу, а також ключовим джерелом імпорту. Вони варіюються від невинних споживчих товарів до компонентів, які забезпечують роботу військової машини. Оскільки поставки китайських товарів подвійного призначення допомагають Кремлю випереджати Україну та Захід, залишаючи українських захисників перед обличчям російської вогневої переваги, Вашингтон зараз намагається перекрити цей потік", - констатує FT.

Очікується, що частина візиту Путіна до Китаю буде неформальною. Обидва політики "прогуляються садом та вип'ють чаю". Після цього Сі почастує диктатора РФ вечерею, на якій також будуть присутні члени російської делегації, зокрема голова МЗС Сергій Лавров та новий міністр оборони Андрій Білоусов. 

Візит Путіна до Китаю: що ще пишуть у ЗМІ

Загалом у західних медіа популярною є думка, що кремлівський лідер поїде до Сі "на уклін". Вибір же саме Китаю, причому фактично одразу після інавгурації, свідчить про глибокий рівень залежності Москви від Пекіна. 

Американське видання Bloomberg пише, що підтримка з боку комуністичного китайського режиму має для російської влади дуже велике значення. Китай та Росія оголосили про "дружбу без обмежень": саме це допомогло російській державі витримати безпрецедентні санкції цивілізованих країн.

Також варто зазначити, що Пекін отримає велику вигоду від війни в Україні та від становища, у якому через це опинилася Росія. Він з великим дисконтом купує російські енергоносії, а РФ завалює своєю продукцією, в тому числі товарами "подвійного призначення", які допомагають окупантам воювати. Товарообіг двох країн виріс зі 108 мільярдів доларів у 2020 році до 240 млрд у 2023 році.

Раніше "Інформатор" писав про візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Європи. Він побував у Франції, Сербії та Угорщині. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.