Програш у війні стане кінцем путінського режиму та шансом російського народу на зміни
В Росії склалася парадоксальна ситуація, коли російський диктатор Володимир Путін не хоче програти війну Україні. Але це розбігається з думкою народу, який радий буде програти цю війну. Російський народ розуміє, що програш у війні стане кінцем путінського режиму.
Про це сказав радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі Національного телемарафону. За його словами, в Путіна немає іншого виходу: як тільки закінчиться війна, до диктатора почнуться питання як ззовні країни, так і всередині.
"Путін буде тільки воювати. Чому? Тому що війна - це і є його юридичний або не-юридичний, силовий захист... Вони приведуть його або на лаву підсудних, або на інші лави, але це вже місцевий народ буде вирішувати", – сказав він.
Окрім того, додав Подоляк, російський народ розуміє, що програш у війні – єдиний шанс здихатися путінського режиму. Путін та його кліка у підсумку можуть просто "обнулити" Росію.
Колишній прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон, після зустрічі з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом, оприлюднив компромісний мирний план для України. Але для його реалізації Україні треба відмовитись від виходу на кордони 1991 року й надати спеціальний статус "російськомовним". Українська влада поки що не реагувала на запропонований план.
18 липня в інтерв'ю BBC Зеленський не виключив, що Київ може погодитися на дипломатичне врегулювання війни, адже не завжди території відвойовуються силою. Втім, Захід має здійснити тиск на Росію, щоб Україна мала сильну позицію на переговорах, вважає він. Також у липні президент казав, що з боку України що план закінчення війни буде готовий до листопада 2024 року.
На початку липня в інтерв'ю Bloomberg президент Зеленський заявив, що найближчим часом мирний діалог із Росією не розпочнеться. Він вкотре наголосив, що війна повинна закінчитися справедливо для України та всього світу. І для цього США та Китай повинні відкинути розбіжності та разом виступити як посередники. Роль Пекіну у врегулюванні війни є дуже важливою, оскільки Росія дуже залежить від китайського експортного ринку. І один телефонний дзвінок від Сі Цзіньпіна до Путіна міг би багато що вирішити.
Росія останнім часом теж доволі часто говорить про перемовини. Втім, як зауважили аналітики ISW, російський диктатор Володимир Путін не зацікавлений у чесних переговорах на будь-яких умовах, окрім російських. Про це свідчать жорсткі та безкомпромісні умови Кремля для ведення мирних переговорів, які рівнозначні капітуляції України.
У РФ також негативно відгукуються про мирні саміти України. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, коментуючи можливу присутність Росії на другому Саміті миру, заявив, що Кремль не розуміє, що мається на увазі під цією зустріччю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.