В законопроєкті про мобілізацію йдеться, що фактом отримання повістки буде вважатися її відправка в електронний кабінет військовозобов'язаного, проте чоловіки їх там можуть просто не побачити
Новий проєкт закону про мобілізацію передбачає запуск електронних повісток в Україні, і навколо цього пункту вже виникло багато запитань. Зокрема, військовозобов'язаних турбує, що буде в тому разі, коли запрошення до ТЦК в електронному кабінеті вони не побачили. Адвокат Ігор Фещенко переконує, що в таких випадках жодних зобов'язань не буде.
Про це Фещенко розповів в інтерв'ю Інформатору. Він нагадав, що фактом отримання повістки буде вважатися її відправка в електронний кабінет військовозобов'язаного та розповів нюанси.
"Кабмін запропонував такі правки в закон, щоб як тільки тобі відправили в електронний кабінет повістку, це вважалося фактом отримання повістки. Але ж тобі ще треба зареєструватися, ти можеш не побачити цю повістку. Згідно з правилами законодавства щодо отримання кореспонденції або різних документів від різних органів, то в тебе є саме доказ того, що ти отримав, тільки з цього моменту в тебе настає якась відповідальність", - каже адвокат.
Фещенко додав, якщо людині відправили на пошту повістку або якийсь документ, вона її не побачила, то тоді, по суті, в неї не виникає зобов'язань. Проте, як саме можна доказати військкомату, що повістку не помітили, адвокат не уточнив.
Новий текст законопроєкту про мобілізацію, який 30 січня зареєстрували у Раді, передбачає, що до обов'язків громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації входитиме реєстрація електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста. Туди ТЦК та СП будуть надсилати електронні повістки.
Прибути до військкомату треба буде протягом трьох днів після вручення електронної повістки, день відправки враховується. Якщо повістку надіслали пізніше 17:00, вона вважатиметься врученою у наступний робочий день.
Якщо військовозобов'язаний не прибув з повісткою до ТЦК, то він має пояснити причини неприбуття. Поважними причинами визнаються:
Загалом законопроєкт передбачає жорстке покарання за неявку до ТЦК у визначений термін з моменту вручення повістки. Військкомати можуть звертатися до суду та вимагати блокування банківських карток, заборони виїзду за кордон і позбавлення водійських прав. Також військовозобов'язаних чоловіків має право затримати й доставити у ТЦК поліція.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.