Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Китай залишається ледь не єдиною країною, яка й дотепер має жорсткі обмежувальні заходи боротьби з ковідом
Третій рік поспіль в Китаї діють карантинні обмеження. Кожні 48 годин громадяни змушені перевірятися на коронавірус, без тесту неможливо потрапити в жодне громадське місце, а виконання цієї вимоги, як і кожен крок пересування містян, відстежують за допомогою QR-коду. Людям набридло. Вони вийшли на акції протестів, тож нині країна охоплена мітингами.
Про це пише The New York Times.
Спусковим гачком всеохопних протестів стала смертельна пожежа в житловому будинку в місті Урумчі. Регіон закрили на локдаун на три місяці. Причиною загибелі десятка людей стали, ймовірно, могли бути перекриті виходи, так звана карантинна блокада, через, що пожежники не могли під’їхати до будинку, а люди стали просто заручниками вогню.
Після цього інциденту, люди почали виходити на мітинги, які вважають наймасштабнішим викликом Пекіну за останні десятиліття. Поряд із невдоволенням «нульової терпимості» до COVID-19 протестувальники зачепили й політичну складову, й почали скандувати проти самого Сі Цзіньпіна. Урядовці стали панікувати і як наслідок місцева влада двох китайських мегаполісів, Гуанчжоу та Чунцин, скасувала частину карантинні обмеження, пов’язані із коронавірусом. В одному окрузі навіть наголосили на можливості відкрити школи та громадські заклади, спираючись на те, що “рівень захворюваності слабшає”.
«Після трьох років боротьби з Covid наша медична система та система контролю захворювань впоралися з цим викликом. Почуття здоров’я населення значно зросло», — сказала представниця Національної комісії охорони здоров’я пані Сун після хвилі протестів.
Європейські політики підтримують мітингувальників. Багато хто вважає, що Китаю настав час відійти від масових карантинних заходів і перейти до більш цілеспрямованого підходу до COVID-19. Адміністрація Байдена на протести реагує обережно, не бажаючи ускладнювати відносини між Вашингтоном та Пекіном, які тільки-но почали налагоджуватися.
Раніше, Інформатор зібрав хронологію подій повстань в Китаї. А також, як ці протести вплинуть на політику лідера Китаю Сі Цзіньпіня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.