Що це за напій, звідки ми про нього знаємо, та як приготувати його вдома
Хто жив у 90-ті роки, той добре пам'ятає моду на оверсайз, помаду кольору дитячої неочікуваності, перші закордонні жувальні гумки, відеомагнітофони, гру "Тетріс", напій "Юппі", лизунів, тамагочі, і, звісно ж, трьохлітрові банки із дивною субстанцією на кухнях звичайних квартир. З цих банок наливали напій, схожий на холодний чай. Взимку він смакував до гарніру, влітку його охолоджували і тамували ним спрагу.
Напій вперто називали квасом. Насправді він і був продуктом бродіння, яке викликав справжній гриб. Останній цей збільшувався в розмірах, ним ділилися, таким чином він поступово, але вперто покривав собою мапу домашніх господарств колишнього "совка".
Пройшло якихось майже три десятка років, і неочікувано мода на гриб повернулася знову - слідом за оверсайзом. Точніше кажучи, на напій, який із цього грибу готують. Тепер комбуча стоїть у маркетах та має яскраві етикетки. А нащо платити гроші, коли можна зробити освіжаючий напій вдома - старезним усім добре відомим способом - гриб у воду і під марлю? Отож. Інформатор пояснить як правильно і навіщо це робити.
Комбуча відома тим, що містить пробіотики, корисні для травлення. Корисна вона і для спортсменів. Річ у тім, що електроліти, які ми втрачаємо під час тренування разом з потом, треба якось відновити. Комбуча ж природно, в процесі ферментації, постачає до організму натрій, калій, кальцій, магній і хлор.
Пвлітра міцно завареного чаю наливаємо в трилітрову банку. Додаємо 300 г цукру, накриваємо марлею і ховаємо в темне місце з температурою +25 градусів. Поступово на поверхні заварки з’явиться плівка, яка повільно ростиме. Наберіться терпіння. Іноді гриб потрібно чекати пару місяців.
Процес можна прискорити, якщо ви замість чаю візьмете вже готову комбучу і трохи розбавите її водою. Ще один із спосіб виростити чайний гриб швидше – додати до завареного чаю трохи яблучного оцту (приблизно десяту частину від обсягу).
Коли плівка буде вже добре помітна і товщина її буде близько одного міліметра або й трохи більше, це буде означати, що гриб готовий.
Українські виробники додають до напою гібіскус, жасмин, куркуму, спіруліну, ягоди асаї й тайську синю орхідею. Ми пропонуємо вам рецепт, як зробити напій вдома.
Інгредієнти:
Воду кип’ятимо, засипаємо в неї заварку і цукор і залишаємо настоюватися на 15 хвилин. Проціджуємо заварку, переливаємо в банку та охолоджуємо до кімнатної температури. Складаємо гриб в банку, накриваємо марлею і ставимо в тепле темне місце. Через 7–10 днів напій буде готовим.
Гриб можна помити та опустити його в нову банку з новим чаєм. Якщо ви хочете отримати пікантний шипучий чай з газом, перелийте готовий настій в скляну тару, щільно закрийте і тримаєте в прохолодному місці 5 днів.
Якщо коротко, це чайний квас. Якшо по порядку - це напій з чайного гриба, що є симбіозом дріжджів і оцтовокислих бактерій.
До речі, назву "комбуча" придумали японці. Японською мовою напій називається "комбутя", що в дослівному перекладі означає "чай з морської капусти". А от популярним в останні роки цей напій став на Заході, зокрема в США, Великобританії та Австралії, де він - одна зі складових здорового способу життя.
Тож, модним напій став, коли Америка почала змінювати у величезних коворкінгах холодильники з колою та енергетиками на холодильники з чистою водою і комбучою. Керівники компаній вирішили, що краще буде, якщо їх співробітники будуть пити натуральні напої.
Раніше Інформатор розповідав про помилки під час заварювання чаю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.