Як угробити чай під час заварювання. Помилки, яких часто припускаються господині

Багато функцій чаю не розкриваються через неправильне приготування напою

Заварювання чаю
Одним незручним рухом руки можна зіпсувати все чаювання

Чаювання - давня азіатська традиція, яка чудово прижилася і в нашій культурі. Цим напоєм насолоджуються як у гордій самоті, так і у великій компанії. І його точно не соромно поставити на стіл до приходу гостей. Але іноді одним незручним рухом руки можна зіпсувати все чаювання.

Чай здатний зігріти, заспокоїти, вгамувати спрагу, підбадьорити, відновити сили і навіть лікувати, але багато функцій чаю не розкриваються через неправильне приготування напою.

Використовуєте неякісну заварку

Сьогодні вибір чаю настільки великий і знайдеться той, який буде вам до смаку. Головне, щоб він був якісним. А для цього потрібно звертати увагу на виробника товару, вибирати крупнолистовий чай, він коштує дорожче.

Для його виробництва використовується цілісне листя або бруньки, що не розпустилися. Він має м'який та яскравий смак, довго зберігає аромат. Велике листя при висиханні скручуються в трубочки - ось чому крупнолистовий чай довго заварюється. А деякі сорти взагалі розкриваються лише після декількох заварок.

Ще гарний чай не має сторонніх запахів, він добре пахне, а добавки не забивають його аромату. Заварений чай має бути прозорим. Мутний чай видає порушення процесу виробництва чи зберігання чаю.

Також на якість вказує і упаковка товару - вона має бути щільною та складатися з двох шарів - зовнішнього картонного та внутрішнього із фольги чи паперу. Вміст упаковки повинен бути захищений від сонячних променів та світла, забезпечений логотипом країни-виробника, а також відомостями про дату збору та термін придатності продукту. До речі, найкраще, якщо чай упакований там же, де він виготовлений.

Найкращим чаєм вважається крупнолистовий
Найкращим чаєм вважається крупнолистовий

Не знаєте правильної температури води для заварювання

Як правило, чай заварюють окропом, температура якого становить 95 градусів. Чорний чай, улонги, і тизани чудово розкриваються саме за такої температури. А ось ніжні бруньки та листя зеленого чи білого чаю можна обпекти, від чого постраждають смак та аромат. Температура води безпосередньо залежить від ферментації чаю (що вона більша, тим вище градус води) та виду заварки.

Кожен сорт чаю має свої нюанси, але загальні рекомендації такі:

  • 100 ° С - чорний чай, пуер, улонг, тизан,
  • 75-85 ° С - зелений і білий чаї.

Неправильно підбираєте посуд 

Для заварювання чаю найкраще використовувати посуд зі скла, порцеляни чи глини. Гайвань або маленький керамічний чайник будуть ідеальним місцем для заварювання.

Зверніть увагу на те, що кришка повинна прилягати до заварника дуже щільно. При цьому необхідний маленький отвір, через який виходитиме пара. Якщо вам важливо, щоб ємність довго залишалася гарячою, вибирайте фарфоровий чайник для заварювання.

Якщо хочете трохи заощадити - беріть керамічний. Він не менш зручний, але коштує дешевше. Крім того, до нього підійде будь-який напій. Врахуйте, що круглі чайники більш рівномірно розподіляють тепло.

Маленький глиняний чайник – ідеальна ємність для заварювання
Маленький глиняний чайник – ідеальна ємність для заварювання

Розбавляєте чай водою

Зрозуміло, що цей прийом спрямований на те, щоб прискорити охолодження напою, але багато поціновувачів чаю вважають таку дію варварською. Тому що якщо ви розбавите чай охолодженою кип'яченою водою, він просто втратить аромат і смак. А якщо використовуєте для цього сиру воду - ще й додайте до чаю бактерії та віруси, що живуть у некип'яченій рідині.

Якщо ви хочете, щоб чай швидше остиг, додайте воду в чайник або чашку із заваркою в два прийоми. Спочатку налийте половину, а через 2-3 хвилини наповніть посуд до потрібної позначки. У цьому випадку раніше залитий окріп трохи охолоне, а чайний аромат розкриється краще.

Неправильний час заварювання

Не варто заварювати чай по 15-20 хвилин - він встигне розкритися та закритися, а смак зміниться. Чорному чаю при оптимальній кількості заварки та температурі необхідно лише 3-5 хвилин. Зеленому та білому чаю - хвилини 3. Потім чай починає гірчити. Як тільки чай заварився, слід забирати заварку з води.

Чай повинен не тільки радувати своїм смаком та ароматом, але й приносити виняткову користь вашому організму.

Раніше Інформатор писав про 5 рецептів холодного та гарячого липового чаю. Також писали про хитрі властивості кави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube