Проросійський прем’єр Грузії звинуватив президентку Зурабішвілі в зраді Батьківщини: підтримала протест

Читать на русском

Прем'єр Сакартвело Іраклій Кобахідзе пообіцяв громадянам відновлення територіальної єдності, євроінтеграцію та мир, якщо вони й далі підтримуватимуть проросійську владу

Читать на русском
Іраклій Кобахідзе
В країні триває спротив "російському закону"

Прем'єр Сакартвело Іраклій Кобахідзе пообіцяв громадянам відновлення територіальної єдності, євроінтеграцію та мир, якщо вони й далі підтримуватимуть проросійську владу

У неділю, 26 травня, в День Незалежности Грузії, проросійський прем’єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе звинуватив президентку Саломе Зурабішвілі в «зраді Батьківщини». У своїй промові з нагоди свята він заявив, що з 2012 року, коли його партія «Грузинська мрія» отримала владу, у країні було багато спроб підірвати суверенітет і незалежність держави, «особливо за останні 4 роки». Він обіцяє «впоратися з викликом» завдяки «єдності народу».

Як повідомляє видання Mtavari, у своїй промові Кобахідзе зробив історичний екскурс, у якому згадав події сторічної давнини та утворення Грузинської республіки, яку згодом захопила влада радянської Росії. За його словами, тепер країні знову загрожує небезпека, але цього разу звідки завгодно, лише не з РФ.

«Грузинська мрія полягає в тому, щоб жити в єдиній і сильній Грузії у 2030 році з нашими абхазькими й осетинськими братами й сестрами. Об’єднана й сильна Грузія повинна стати повноправним членом європейської сім’ї у 2030 році... Саме єдність народу й обраної ним влади дали нам можливість, всупереч екзистенційним загрозам й численним зрадам, включно зі зрадою президентки, упродовж останніх 2 років зберегти мир у країні», — сказав Кобахідзе.

У чому проросійські сили звинувачують Зурабішвілі

Саломе Зурабішвілі прийшла до влади, користуючись підтримкою олігарха Бідзіни Іванішвілі, який тотально контролює правлячу «Грузинську мрію», але згодом вона відійшла від проросійських сил. Вона підтримала національний спротив багатьом ініціативам, зокрема протест проти закону «Про прозорість іноземного впливу», що є калькою на російський закон про «іноагентів». Коли контрольована Іванішвілі парламентська більшість прийняла законопроєкт у третьому читанні, Зурабішвілі скористалася правом вето. Втім, «Грузинська мрія» має вдосталь сил, аби його подолати.

Ініціатива викликала не лише протест картвелів, але й широке засудження на міжнародній арені. Вашингтон розглядає варіант із запровадженням санкцій проти влади за згортання демократичного курсу країни, а також заходи з підтримки безпеки та торгові преференції, як винагороду за відмову від «російського закону». У ЄС заявили, що ухвалення закону про “іноагентів” поставить на паузу євроінтеграцію країни. Але уряд Іванішвілі, схоже, має на меті саме зрив євроатлантичного курсу держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.