Прогноз курсу долара на весь 2024 рік змінено: з чим це пов’язано

Читать на русском

Від курсу долара залежить розмір найважливіших показників Бюджету країни - передбачуваних доходів і витрат

Читать на русском
Прогноз курсу долара на весь 2024 рік змінено: з чим це пов’язано
В Бюджеті-2024 курс долара був скорегований у бік зменшення

Від курсу долара залежить розмір найважливіших показників Бюджету країни - передбачуваних доходів і витрат

Державний бюджет на 2024 рік низкою правок відрізняється від того, який подавався на розгляд спочатку. Наприклад, представники уряду закріплювали вартість долара у розмірі 41,4 грн/дол. У кінцевому проекті він був змінений. З якої причини?

До першого читання законопроекту про Держбюджет на 2024 рік Уряд припускав, що курс в наступному році складатиме 41,4 грн за долар США, а на кінець звітного періоду – 44,2 грн за долар США.

Проте, при доопрацюванні показників проекту Державного бюджету на 2024 рік до другого читання було враховано уточнені основні прогнозні макропоказники та окремі припущення, надіслані листом Міністерства економіки України від 24 жовтня 2023 року.

"Як і у очікуваннях на 2023 рік, так і у прогнозі на 2024 рік було скориговано у бік зменшення показник споживчої інфляції – з 10,8 відсотка до 9,7 відсотка (у розрахунку грудень до грудня минулого року). Уточнення відбулось на фоні зміни припущень щодо курсу гривні – у середньому за рік 40,7 грн за дол. США до другого читання порівняно з 41,4 грн за дол. США у попередньому прогнозі", - пояснили в Мінфіні.

Як відомо, від курсу долара залежить розмір найважливіших показників головного документа країни - передбачуваних доходів і витрат. Нагадаємо, курс, закладений у бюджеті, як зазначили раніше у НБУ, це розрахунковий показник, який, як правило, відрізняється від фактичної динаміки курсу.

Який дефіцит у бюджету на 2024 рік

За даними міністерства фінансів, доходи держбюджету на наступний рік становлять 1 трлн 768 млрд гривень, видатки складуть 3 трлн 355 млрд грн. У тому числі видатки загального фонду – 3 трлн 120,6 млрд грн та видатки спеціального фонду – 234,5 млрд гривень. Дефіцит державного бюджету становить 1 трлн 571,5 млрд гривень.

Нагадаємо, що кожного кварталу показники бюджету переглядаються, тому ці витрати можна вважати «відправною» точкою, за якою почне жити країна у 2024 році.

Інформатор писав, що Верховна Рада прийняла в цілому бюджет на 2024 рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.