Яким буде курс долара у 2024 році згідно з принятим ВРУ бюджетом на 2024 рік

Очікувана вартість долала змінилася у порівнянні з першим читанням проєкту бюджету. Визначено середньорічний курс та курс на кінець року.

ВР, бюджет, курс долара
ВР затвердила бюджет на наступний рік

9 листопада на засіданні ВР ухвалила у другому читанні державний бюджет на 2024 рік. План по доходам збільшили на 22,2 млрд грн за рахунок збільшення в основному ПДВ з ввезених в Україну товарів, а також податку на прибуток банків, ввізного мита і рентної плати. Про це повідомила голова Бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа

У першому варіанті бюджету курс долара був закладений на рівні 41,4 гривні за 1 долар. Після другого читання середньорічний курс долара складе 40,7 гривні за 1 долар. На кінець року курс долара може сягнути 44,2 гривні за 1 долар. 

Ці показники показують очікування уряду від імпорту та розміру міжнародної допомоги. Тому цей показник є максимальним та може змінюватися впродовж року. Для порівняння, 9 листопада офіційний курс гривні до долара, за даними Нацбанку, становив 36,04 грн за 1 долар. 

Який дефіцит у бюджету на 2024 рік

За даними міністерства фінансів, доходи держбюджету на наступний рік становлять 1 трлн 768 млрд гривень, видатки складуть 3 трлн 355 млрд грн. У тому числі видатки загального фонду – 3 трлн 120,6 млрд грн та видатки спеціального фонду – 234,5 млрд гривень. Дефіцит державного бюджету становить 1 трлн 571,5 млрд гривень.

«Пріоритети держбюджету зрозумілі: зміцнення обороноздатності, захист населення, підтримка ветеранів, підвищення соціальних стандартів та відновлення економіки...Матимемо більше дронів та власного озброєння для якнайскорішої перемоги. Заплановано індексацію пенсій та підвищення заробітної плати вчителів. Для підтримки ветеранів передбачено вдвічі більший обсяг коштів ніж минулого року. Буде профінансовано програми допомоги бізнесу, адже економіка має розвиватись», - повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Кошти з бюджету на наступний рік розподілили так:

  • 1 трлн 692,6 млрд грн – сектор оборони і безпеки. Це становить 22,1 % ВВП.
  • фінансування на розвиток оборонно-промислового комплексу, зокрема для виробництва зброї – 51 млрд грн, а також 43,3 млрд грн на морські дрони та БПЛА.
  • 469,4 млрд грн – соціальний захист громадян;
  • 14,3 млрд грн – підтримка ветеранів війни;
  • 203,4 млрд грн – охорона здоров’я;
  • 179,1 млрд грн – освіта;
  • 10,2 млрд грн – культура та медіапростір;
  • 7,6 млрд грн – спорт;
  • 2,5 млрд грн – цифрова трансформація;
  • 13,6 млрд грн – наука;
  • 30,9 млрд грн - підтримка бізнесу.

Нагадаємо, що кожного кварталу показники бюджету переглядаються, тому ці витрати можна вважати «відправною» точкою, за якою почне жити країна у 2024 році.

Інформатор писав, що Верховна Рада прийняла в цілому бюджет на 2024 рік.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube