Проблеми на кордоні зумовили дорожчання пального в Україні: що відбувається

На оптовому ринку пального триває зростання цін

Зростання цін на бензин триває
Зростання цін на бензин триває

Нові правила ввезення пального через західний кордон створюють складнощі трейдерам. Нововведення стосуються оформлення документації. Через це виникають черги та зростають ціни. Чи були трейдери попереджені заздалегідь?

Друга декада жовтня була досить напруженою для оптового ринку й закінчилась зростанням цін на пальне. Збільшення європейських котирувань і складна ситуація на кордоні – основні чинники, які визначали рух ринку.

За минулий тиждень середня ціна на дизпальне в Середземномор’ї збільшилася на $41/т (до $922/т), а на півночі Європи — на $40/т (до $936/т). Невідомо, як розвиватиметься ситуація надалі, але наявне здорожчання містить у собі потенціал збільшення гуртових цін на 1,5 грн/л.

Зовнішній чинник накладається на досить нервову ситуацію з імпортом унаслідок проблем на кордоні. 17 жовтня до них додалися нововведення в оформленні документації, згідно з якими імпортер повинен показати повний ланцюжок руху пального від виробника до українського кордону й мати сертифікати якості й походження не тільки від постачальника, а й від виробника.

Окремі компанії зіткнулися з проблемою надання сертифікатів походження європейського палива від виробника.

«Ми готувались до цього заздалегідь, збирали необхідні документи, але однаково одного документа не вистачає. Зараз чекаємо на нього», — кажуть трейдери.

Вочевидь, для адаптації до нових правил знадобиться ще не один тиждень. До речі, між країнами, які знаходяться в одній митній зоні, такі сертифікати не передбачено.

Зі слів операторів ринку, дуже важливо налагодити оперативне постачання дизельного пального, щоб уникнути дефіциту ресурсу на ринку країни.
Водночас оператори ринку не виключають виникнення у листопаді картини, притаманної українському ринку протягом останнього року: на поточному ажіотажі трейдери наконтрактують обсяги за високими цінами і ринок знов зануриться у профіцит і збитки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube