Призова не буде, але люди на війну потрібні: Міноборони оголосило про нову Концепцію кадрової політики

Читать на русском

Замість призову в Україні буде рекрутинг - у Міноборони пояснили, що хочуть перевести армію на службу за контрактом - Новини України

Читать на русском
Рустем Умєров
Міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про рекрутинг та скасував призов до армії

Замість призову в Україні буде рекрутинг - у Міноборони пояснили, що хочуть перевести армію на службу за контрактом - Новини України

Призов до армії в Україні скасовують, його замінять рекрутингом. У неділю, 5 листопада, міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ "Про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року". За цим документом, будуть проводити зміни кадрової політики у війську упродовж п'яти років. І не важливо, завершиться до цього часу війна чи ні: реформа триватиме і в мирний час.

Про це повідомляє Міністерство оборони України e Telegram. Інформують, що головний акцент нової концепції -  гарантоване задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни. 

У Міноборони по пунктах розписали, чого очікують від реформи. Кажуть, що за 5 років ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Призову на військову службу не буде - її замінять інтенсивною підготовкою.

Також обіцяють, що в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу до ЗСУ. Чи озачає це, що братимуть в армію лише добровільно - не пояснюють. 

Загалом свої очікування від реформи в Міноборони сформулювали так:   

  • ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. Строкову військову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку;
  • в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу ЗСУ професійним і вмотивованим особовим складом;
  • людиноцентричний підхід до управління кар’єрою військовослужбовців з урахуванням їхньої освіти, професійного розвитку, гендерної рівності. Рівні можливості чоловіків і жінок в ЗСУ;
  • удосконалена електронна система військового обліку;
  • автоматизовані та цифровізовані процеси управління персоналом;
  • розширена співпраця між українськими вищими навчальними закладами та вишами держав-членів НАТО і ЄС;
  • ефективна та прозора система грошового забезпечення військовослужбовців та забезпечення їх житлом;
  • вдосконалене психологічне забезпечення;
  • нова культура взаємовідносин між командирами та підлеглими;
  • належні умови для переходу від військової кар’єри до цивільного життя військовослужбовців, які підлягають звільненню з військової служби.

Реформа ТЦК

Раніше Інформатор писав, що Міноборони запланувало глобальну реформу ТЦК. І в Україні можуть з'явитися рекрутингові агенції для набору в армію, які, за задумом, мають діяти зовсім інакше, ніж військкомати. 

Нагадаємо, від 1 листопада є зміни щодо мобілізації в Україні. Тепер повістки можуть вручити усім військовозобов'язаним віком від 18 до 60 років. Навіть тих чоловіків, яких зняли з обліку, можуть зобов'язати пройти лікарську комісію повторно.

Також на облік мають встати усі жінки з вищою медичною освітою, навіть якщо вони перебувають за кордоном. На війну їх наразі не братимуть, запевняє командування ЗСУ. І навіть безперешкодно випускатимуть за межі України. Але держава хоче знати, який запас медиків є в її розпорядженні на випадок загострення війни.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.