“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
З'явилось пояснення командування ЗСУ про деталі мобілізації жінок з медичною освітою
Жінки-медики мають встати на облік з 1 листопада, адже почали діяти нові правила мобілізації в Україні. Встати на військовий облік потрібно, навіть перебуваючи за кордоном. Випускати за межі України військовозобов'язаних жінок поки що будуть, стверджує командування ЗСУ.
Про те, хто і як з жінок-медиків має встати на військовий облік, розповів підполковник Володимир Фітьо, речник командування Сухопутних військ ЗСУ. В ефірі Media Center Ukraine – Ukrinform він пояснив, куди потрібно звертатись
"Усі жінки-медики, які навчалися у медичних вишах на останніх курсах ставали на військовий облік. Вони завжди були військовозобов'язаними", - сказав він.
За словами Фітьо, нове правило більше стосується тих хто з певних причин не встав на облік. А також жінок-медиків, які були на обліку, але втратили свій військово-обліковий документ.
"Саме такій категорії необхідно зараз з'явитись по можливості у свій Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, попередньо зателефонувавши та узгодивши дату візиту. Треба взяти з собою всі необхідні документи, пройти медогляд та стати на військовий облік. Після цього отримати свій військово-обліковий документ", - пояснив підполковник.
Володимир Фітьо нагадав, що деякі жінки почали ставати на облік вже з 1 жовтня. Це потрібно для того, щоб держава розуміла, який запас міцності є в цій професії.
"Наразі не мовиться про мобілізацію жінок-медиків. Цим жінкам не заборонено виїжджати за кордон. Якщо ситуація буде погіршуватись, тоді будуть прийматися рішення", - сказав він.
Якщо жінки-медики проігнорують вимогу і не встануть на облік, їм загрожує адміністративна відповідальність - штраф у розмірі 850 – 1700 гривень. Ті, хто перебуває зараз за кордоном, мають звернутися до консульських служб.
Повістки можуть вручити усім військовозобов'язаним віком від 18 до 60 років. Навіть тих чоловіків, яких зняли з обліку, можуть зобов'язати пройти лікарську комісію повторно. У нових правилах зазначено, що особи, які були виключені зі списку військовозобов'язаних і зняті з військового обліку, якщо ВЛК вважає їх придатними і вони не скоювали тяжких або особливо тяжких злочинів. А людей з інвалідністю також можуть призвати на службу - але тільки за їхньою згодою.
Зараз, за статистикою Міністерства оборони України, у Збройних силах служать приблизно 700 тисяч військових. На кінець 2021-го їх було 246 тисяч. Але російська армія набагато більша - тут служать 1 мільйон 200 вояків. Ще два мільйони осіб росіяни тримають у запасі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.