Мобілізація в Україні з 1 листопада: до якого віку можуть забирати на службу

Усі військовозобов'язані чоловіки за віком служби у ЗСУ розділяються на дві групи

До якого віку можуть забирати на службу у ЗСУ
Українські захисники на фронті

У листопаді до ЗСУ продовжать мобілізовувати військовозобов'язаних чоловіків призовного віку. Всі військовозобов'язані в Україні поділяються на дві великі групи: ті, хто пройшов службу у ЗСУ і має відповідну спеціальність, та ті, хто ще не служив в армії, або служив, але спеціальність не отримав. Виходячи з цих двох категорій, військовозобов'язаних розділяють за віком для служби у ЗСУ. 

Про те, до якого віку можуть забирати до лав ЗСУ, детальніше розповів адвокат Ростислав Кравець. Він також пояснив, як військовозобов'язані за віком поділяються на певні категорії. 

За словами адвоката, відповідно до статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди. Цей поділ здійснюється залежно від віку військовозобов'язаних, оскільки з віком знижується їхня фізична та психічна здатність виконувати військовий обов'язок.

  • перший розряд - військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, віком до 35 років;
  • другий розряд - військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, віком від 35 до 60 років, а також військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання офіцерського складу, незалежно від віку.

Військовозобов'язані першого розряду мають більшу ймовірність бути призваними на військову службу, ніж військовозобов'язані другого розряду. Це пояснюється тим, що вони є більш придатними для військової служби з фізичної та психологічної точки зору.

Військовозобов'язані офіцерського складу, які перебувають у запасі, теж поділяються на розряди за віком. Всі вони мають відповідну освіту та підготовку, що дозволяє їм виконувати військовий обов'язок. Військовозобов'язані офіцерського складу поділяються на два розряди:

  • перший розряд – військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання молодшого офіцерського складу - до 45 років. Військовозобов'язані, які перебувають у запасі та мають військові звання старшого офіцерського складу - до 50 років, військові звання вищого офіцерського складу (полковник, капітан 1 рангу) - до 55 років. Вищий офіцерський склад - до 60 років. 
  • другий розряд – молодший та старший офіцерський склад до 60 років, вищий офіцерський склад до 65 років.

Другий розряд є граничним віком перебування у лавах ЗСУ. Після 60 років чоловіки вже не можуть бути мобілізовані,але вони можуть служити за власним бажанням, або як добровольці.

"Відповідно, чоловіки, які досягли 60 років, не підлягають мобілізації, оскільки набули граничного віку перебування в запасі ЗСУ. Після досягнення граничного віку чоловіка виключають з військового обліку", – пояснив адвокат Кравець.

Мобілізація з 1 листопада 2023 року

З 1 листопада 2023 року в Україні продовжиться мобілізація, яка розпочалася 24 лютого 2022 року. Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", мобілізувати можуть такі категорії чоловіків:

  • військові (у тому числі контрактники), які закінчили службу до 24 лютого 2022 року, не досягли граничного віку перебування на службі та придатні за станом здоров’я;
  • придатні за станом здоров’я чоловіки віком від 25 до 60 років без досвіду військової служби;
  • чоловіки віком від 18 років, які погодилися на контрактну службу;
  • обмежено придатні під час воєнного стану чоловіки з досвідом та без досвіду служби;
  • зняті та виключені з військового обліку до 24 лютого 2022 року, повністю або обмежено придатні до служби під час воєнного стану за рішенням ВЛК;
  • особи з інвалідністю, якщо вони мобілізуються добровільно;
  • особи, які мають право на відстрочку за сімейними обставинами, можуть бути призвані тільки добровільно на службу за місцем проживання.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що найближчим часом мобілізація в Україні посилиться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube