Зміни у мобілізації з 1 листопада: повістку можуть вручити навіть тим, кого зняли з військового обліку

Читать на русском

Усі чоловіки у віці від 18 до 60 років можуть отримати повістки, а військовозобов'язані жінки повинні стати на облік, навіть якщо вони перебувають за кордоном

Читать на русском
Військові, ТЦК
Якщо чоловіка зняли з обліку, ТЦК все одно може вручити повістку

Усі чоловіки у віці від 18 до 60 років можуть отримати повістки, а військовозобов'язані жінки повинні стати на облік, навіть якщо вони перебувають за кордоном

У листопаді на українців чекають зміни в мобілізації. Повістки можуть отримати усі військовозобов'язані віком від 18 до 60 років. Крім чоловіків, військовому обліку підлягають жінки, які працюють у медичних спеціальностях. Якщо жінка з медичною освітою перебуває за кордоном, вона повинна звернутися у консульську установу. 

Про це йдеться в матеріалі видання "1+1". Загальну мобілізацію та запроваджений воєнний стан в Україні продовжили до 15 листопада 2023 року. Якщо продовжать дію призову, після цієї дати можливі зміни до вимог та порядку зобов'язання до служби.

Є три види повісток: для уточнення даних, на проходження військово-лікарської комісії;
та мобілізаційне розпорядження. Ці повістки ТЦК зараз мають право вручати чоловікам від 18 до 60 років. 

Також зміни стосуються частково придатних і навіть тих чоловіків, які були виключені зі списку військовозобов'язаних і зняті з військового обліку. Вони можуть отримати повістку для повторного проходження ВЛК. Якщо комісія дасть заключення, що вони придатні до служби, їх поставлять на облік. 

Загалом з 1 листопада 2023 року можуть мобілізувати такі категорії українців: 

  • Військовозобов'язані віком від 18 до 60 років, які вважаються придатними або обмежено придатними та мають військовий досвід.
  • Військовозобов'язані віком від 18 до 60 років, які перебувають у запасі та не мають власного досвіду служби.
  • Чоловіки віком від 18 до 27 років, які проходять службу в запасі та вважаються придатними або обмежено придатними.
  • Військовозобов'язані жінки, які зареєстровані в системі військового обліку.
  • Особи, які були виключені зі списку військовозобов'язаних і зняті з військового обліку, якщо ВЛК вважає їх придатними і вони не скоювали тяжких або особливо тяжких злочинів.
  • Особи віком від 18 до 60 років з інвалідністю, які ВЛК визнає придатними або обмежено придатними до служби, за їхнім власним бажанням.

В армії рф - на пів мільйона більше вояків, ніж в ЗСУ

Заяви про посилення мобілізації дедалі частіше лунають з вуст захисників, які воюють на передовій. Днями командир 80-ї ОДШБр Владислав Шевчук сказав, що він - за більш масштабу мобілізацію. На фронті бракує військових. За його словами, відсидітись у тилу не вийде ні чоловікам, ні жінкам, які вважають себе українськими громадянами. До того ж, каже Шевчук, військовим прикро захищати тих, хто ховається від служби і нічого не робить для перемоги. 

А Павло Петриченко, командир відділення БПЛА у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, закликав карати тих чоловіків, хто втік від війни за кордон. Він пропонує обмежити їх у певних правах. І не тільки тих, хто перетнув кордон незаконно, ухиляючись від служби, а і тих, хто виїхав законно. 

За інформацією Міноборони, у Збройних силах служать приблизно 700 тисяч військових. На кінець 2021-го їх було 246 тисяч. Для порівняння, в армії росії налічують 1 мільйон 200 вояків. Ще два мільйони тримають у запасі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.