ПриватБанк забрав в жінки гроші, які вона відкладала на весілля сина: як так трапилося

Читать на русском

Ще у листопаді 2010 року суддя районного суду Донецька шукав угоду, за якою ПриватБанк міг забрати всю заробітну плату жінки

Читать на русском
Банкомат Приватбанку
Гроші відкладали на весілля, але їх забрав банк

Ще у листопаді 2010 року суддя районного суду Донецька шукав угоду, за якою ПриватБанк міг забрати всю заробітну плату жінки

В середині червня 2010 року жінка отримала на картку ПриватБанку зарплату. Наступного дня вона хотіла зняти гроші, однак на екрані банкомата з’явилася сума зі знаком мінус. Виявилося, що банк забрав всю її зарплату собі.

Від цього жінка втратила дар мови, тому що на ці гроші вона планувала відпочити влітку та частину відкласти на весілля свого сина. 

Звісно, вона звернулася до ПриватБанку, щоб дізнатися, чому він позбавив її заробітку. На це співробітники банку відповіли, що нібито чотири роки тому вона брала у них позику. Через те, що жінка начебто вчасно не повернула борг, банк вирішив сам забрати гроші з її рахунку.

Це було другою несподіванкою. Тому що жінка запевняла, що вона жодного кредиту не брала, ніякого договору не укладала та нічого такого не підписувала. До того ж ніякої копії угоди, за якою банк сам забрав кошти, він у відповідь на запит клієнтки не надав. Як ПриватБанк міг списати гроші в рахунок погашення кредиту без укладеного договору – оце для неї була загадка!

Щоб повернути гроші жінка вирішила звернутися до суду.

Що було у суді

Події відбувалися у 2010 році, тому й запити щодо грошей не були схожі на сьогоднішні. Жінка просила стягнути з ПриватБанку на її користь 6 тисяч гривень та компенсувати 400 гривень витрат на адвоката.

З судового реєстру відомо, що представника ПриватБанку запрошували на засідання, проте ніхто від банку не з’явився. Суддя вирішив, що оскільки банк повідомлявся належним чином, але не прийшов, то справу можна розглянути й без нього на підставі тих доказів, які є.

Виявилося, що 15 червня 2010 року жінка отримала 3 тисячі 500 гривень зарплати на картку ПриватБанку. Того ж дня банк забрав всі кошти в рахунок боргу по кредиту. Нібито цю позику жінка оформила 18 червня 2006 року «на купівлю товару». Однак ні суддя, ні жінка не побачили хоча б копії цієї угоди.

Це було вирішальним. Тому що якщо не можна було підтвердити те, що жінка брала займ, то як можна було вірити, що у неї через це виник борг?

«Суд, враховуючи характер та тривалість страждань, які виразилися в моральних стражданнях та переживаннях, викликаних з приводу неправомірних дій з боку (ПриватБанку), вважає необхідним стягнути…моральну шкоду у розмірі 500 гривень», - йдеться в рішенні суду.

Також суддя вирішив, що банк має заплатити за жінку судові витрати, які вона витратила на розгляд справи. Тому у листопаді 2010 року суддя Ворошиловського районного суду Донецька Олег Орєхов вирішив, що ПриватБанк мав повернути гроші, які списав з картки.

Також банк мав заплатити 500 гривень компенсації та ще 120 гривень виплатити за розгляд справи. З судового реєстру не відомо, чи оскаржував це рішення ПриватБанк.

ПриватБанк без попередження змінив правила замовлення готівки у валюті

ПриватБанк підвищив мінімальну суму замовлення готівкової валюти. Тепер зробити таке замовлення можна тільки на суму мінімум 300 доларів (приблизно 20 тисяч гривень). Якщо сума менша, то шукати готівку рекомендують «по касам», але там вона не завжди може бути. Нові зміни ввели без інформування клієнтів.

Про це розповів клієнт банку на профільному ресурсі Мінфін. Загалом клієнт пише, що має в ПриватБанку валютний депозит. Чоловік хотів зняти з нього кошти, як робив це вже неодноразово. Проте, спробувавши зробити замовлення виявив, що потрібна сума має складати 300 доларів або більше. Проте, такої суми на рахунку в нього немає.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк заблокував гроші, які матір-одиначка отримувала як допомогу на дітей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.