ПриватБанк заблокував гроші, які матір-одиначка отримувала як допомогу на дітей: що вирішив суд

Читать на русском

У вересні 2016 року суддя міськрайонного суду Рівненської області розбирався, чи мав право ПриватБанк майже рік блокувати рахунок, на який приходила допомога на дітей

Читать на русском
ПриватБанк заблокував гроші, які матір-одиначка отримувала як допомогу на дітей: що вирішив суд
Жінка звернулася до суду та вимагала компенсацію

У вересні 2016 року суддя міськрайонного суду Рівненської області розбирався, чи мав право ПриватБанк майже рік блокувати рахунок, на який приходила допомога на дітей

У лютому 2015 року ПриватБанк заблокував картку, на яку жінка отримувала соцдопомогу та виплату по народженню дитини. Жінка довгий час ходила до відділень банку, щоб зрозуміти, чому її рахунок заблокований та чому вона не може отримати свої гроші.

На той час на рахунку було понад 4 тисячі гривень. Для матері, яка сама виховує дітей, це були серйозні кошти. Чоловік не платив на дітей аліменти, тому замість нього це робила держава.

Допомоги від Приватбанку жінка не отримала, тому стала писати листи до прокуратури Дніпра та НБУ. Там визнали, що Приватбанк міг порушити її права та порадили звернутися до суду.

Що було у суді

Спочатку жінка просила, щоб ПриватБанк виплатив їй понад 8 тисяч гривень. До цієї суми входили заблоковані гроші на рахунку, витрати на адвоката та компенсація.

Але грудні 2015 року, коли справа вже слухалася у суді, жінці зателефонували з ПриватБанку та повідомили, що вона може прийти та забрати свої гроші. Того ж дня гроші відділи, однак не всі, а лише 3 тисячі 673 гривні. Ще залишалося повернути понад 672 гривні, але з цим ПриватБанк не квапився.

Через це жінка змінила вимоги та просила, щоб їй виплатили понад 2 тисячі гривень. Окремо вона розраховувала отримати ще 2 тисячі гривень для оплати праці адвоката.

Судді вона розповіла, що була на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації Рівненщини та отримувала тимчасову допомогу на двох дітей, оскільки їх батько не платив аліменти. Також, жінка мала право на щомісячну одноразову допомогу при народженні дитини. Ці кошти перераховували на картку у ПриватБанку, яку заблокували.

Що вирішив суддя

Захист ПриватБанку визнав, що на рахунок жінки перевели понад 4 тисячі гривень допомоги від держави. Однак у березні 2015 року хтось намагався отримати доступ до цього рахунку, тому банк, щоб випередити злодія, заблокував картку. Та чи було це насправді, невідомо.

У банку запевняли, що сам рахунок не було заблоковано, тому клієнтка «могла прийти до відділення банку та отримати нову картку чи по паспорту отримати гроші». Однак факт залишався фактом: з лютого 2015 року жінка не могла отримати кошти, скільки б вона не просила. Лише тільки в грудні того ж року їй частково повернули заощадження.

Під час розгляду справи виявилося, що у жінки були два банківські рахунки: один - на який поступали соціальні виплати, та другий - кредитний рахунок. За версією банку, жінка заборгувала понад 600 гривень, які забрали з соціальних виплат.

Суддя уважно передивився докази та визнав, що банк мав підстави забирати гроші, якщо був борг по кредиту. Однак він не мав підстав блокувати картку зі всіма соціальними виплатами. Тому у вересні 2016 року суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Богдан Юзьвяк вирішив, що ПриватБанк має виплатити своїй клієнтці 2000 гривень моральної компенсації.

Чи повернули гроші матері

ПриватБанк вирішив скасувати рішення судді Юзьвяка. Начебто жінка не довела, що поведінка банку та блокування рахунку якось вплинуло на її життя. Також, адвокати наполягали, що не було розрахунку, чому саме таку суму має відшкодувати банк клієнтці.

Проте, вже нові судді погодилися, що ПриватБанк чомусь заблокував рахунок повність та ці «порушення завдали моральної шкоди позивачці й така шкода виразилась в душевних стражданнях, переживаннях через неможливість скористатись грошовими коштами, що надійшли як соціальна допомога на дітей». Тому, у листопаді 2016 року судді Апеляційного суду Рівненської області Надія Ковальчук, Світлана Гордійчук та Микола Григоренко ухвалили, що банк має виплатити компенсацію.

Цю ухвалу намагалися скасувати у тоді ще Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, проте це не допомогло. Судді остаточно вирішили, що жінка має право на відшкодування.

Інформатор писав, що ПриватБанк залишив чоловіка без доступу до пенсії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.