У січні 2023 року суддя Печерського районного суду Києва вирішила, що закриття відділень ніяк не впливає на виплату вкладів
У січні 2013 року мешканка Криму принесла до банку 120 тисяч гривень. Вона поклала гроші на депозит та мала забрати вклад через рік. Але навесні 2014 року росія окупувала Крим та вкладники банку втратили доступ до своїх грошей.
У липні 2015 року вкладниця попросила ПриватБанк повернути її заощадження, проте гроші так і не отримала. Наступного разу жінка звернулася до банку у жовтні 2021 року, проте знов безрезультатно.
Тоді вона, як і багато інших кримчан, у яких були депозити у ПриватБанку, звернулася до суду.
Жінка просила повернути свій вклад разом з процентами, штрафами та інфляційними втратами. Загалом виходило 1,8 мільйона гривень.
На це у ПриватБанку відповіли, що гроші мають повертати вже не вони. З’ясувалося, що у листопаді 2014 року кримські вклади передали компанії «Фінілон». Нібито клієнтка вчасно, до 15 лютого 2015 року, не заперечила проти продажу свого боргу, тому у банку вважали, що вона була на це згодна. Однак вкладниця стверджувала, що не погоджувалася на продаж боргу.
Крім того, у ПриватБанку угоду з жінкою розірвали після її першого звернення.
Суддя уважно всіх послухала та погодилася, що хто б не був винний гроші, але він їх не повернув. Окрім того, у жінки була довідка, за якою їй мали виплатити понад 120 тисяч гривень вкладу з процентами.
До того ж за правилами, продавати борг можна за згодою вкладника, а такого доказу у ПриватБанку не було. Тому суддя вирішила, що саме ПриватБанк у цій історії є боржником.
Наступне, що визначила суддя, це те, що окупація Криму не є причиною, щоб не виконувати зобов’язання. Тобто закриття відділень ніяк не впливає на виплату вкладів.
Але рахувати суму для повернення потрібно було з серпня 2015 року, коли ПриватБанк отримав заяву від вкладниці щодо розірвання договору. Через це було вирішено, що жінка отримає не майже два мільйони, а всього понад 179 тисяч гривень. Таке рішення прийняла у січні 2023 року суддя Печерського районного суду Києва Олена Бусик.
Але це ще не кінець історії. Свої гроші з банку планує ще забрати чоловік вкладниці. У нього в ПриватБанку були два вклади, тому родина розраховує отримати ще понад 610 тисяч гривень.
У 2022 році українські банки скоротили кожне п’яте відділення. ПриватБанк та Ощадбанк скоротили значну кількість відділень через окупацію українських міст. Про це повідомляє асоційований експерт CASE Україна Євген Дубогриз.
За словами експерта, Приватбанк скорочував відділення методично та рівномірно.
«Приватбанк так методично, рівномірно скорочував, крок за кроком, виглядає так, ніби за планом. Дуже низький «розкид», статистичними термінами, низька варіація, досить незначні відхилення від середнього показника, 19%. Враження таке, що йшли за планом — скоротити рівномірно», - говорить Дубогриз.
При цьому, Ощадбанк скорочував відділення хаотично.
«Дуже великий «розкид». Але то саме що на перший погляд. Якщо придивитися, Ощад, виглядає так, що більш розумно чи то зважено скорочував. Як то кажуть, не за планом, а там, де треба. Донецька, Луганська, Херсонська, Запорізька — саме там, де бойові дії та окупація — там багато скорочено, і це якраз, виглядає так, що через безпекові ризики, де фізично неможливо гарантувати чи то роботу (окупація), чи то безпеку (воєнні дії)», - пише експерт.
Інформатор розповідав, що з рахунку у ПриватБанку шахрай вкрав пенсію по інвалідності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.