Вкладниця хотіла купити на заощадження квартиру, проте рф окупувала Крим
У жовтні 2012 року жінка розмістила у кримському відділенні ПриватБанку вклади майже на 300 тис. грн. Через анексію російською федерацією Криму кошти на рахунках були заблоковані.
У лютому 2014 року вона прийшла за грошима у відділення ПриватБанку в Севастополі. Там вона хотіла закрити рахунки та отримання 299 тис. 121,93 грн заощаджень з відсотками по вкладах. Однак працівники банку відповіли, що у них немає готівки та вони не мають змогу закрити її рахунки. Після цього жінка не раз приходила за грошима, проте отримати їх не змогла. У березні вона дізналася, що її рахунки заблокували через анексію Криму.
Через те, що банк не повертав кошти, вкладниця звернулася до суду. Вперше суд прийняв рішення на її користь у липні 2016 року. ПриватБанк намагався його оскаржити, проте з першої спроби це не вдалося. Лише у вересні 2019 року Верховний Суд частково пішов на зустріч банку та відправив справу на новий розгляд.
Після цього прийняли рішення, що окрім вкладів жінка отримає 295 тис. 035,22 грн. З них 12 тис. 157,97 грн - це проценти за договорами, 21 тис. 340 грн - 3% річних та 261 тис. 537,25 грн інфляційних втрат.
З цими рішеннями у жовтні 2021 року жінка звернулась до виконавчої служби, і там були відкриті чотири виконавчі провадження. Лише у листопаді 2021 року кошти за цими провадженнями потрапили на її рахунок. Тобто понад чотири роки було потрібно, щоб після рішення на свою користь можна було забрати свої вклади з банку. За цей час гроші знецінилися.
«У зв`язку з недобросовісним виконанням банком своїх зобов`язань купівельна спроможність грошових коштів, розміщених позивачкою на рахунках зменшилась, що є підставою для стягнення з відповідача на її користь майнової шкоди в сумі 417 632 грн, що становить різницю між вартістю квартири, яку вона могла б придбати у 2014 році та станом на час перерахування відповідачем на її рахунок коштів за виконавчими листами», - йдеться у новому позові до суду. Щоб виправити цю несправедливість, жінка знов пішла до суду.
Вкладниця ПриватБанку просила суд стягнути з установи 187 тис. 059,81 грн по вкладах та ще 1 млн 917 тис. 632 грн відшкодування. Ці гроші вона бажала отримати на картку іншого банку.
На це в банку відповіли, що у листопаді 2014 року власником боргу перед жінкою стала «Фінансова компанія» «Фінілон», тому питання потрібно задавати туди. А штраф за затримку виплати вкладів несправедливий, тому що гроші були списані 12 листопада 2021 року. Тому у затримці треба звинувачувати виконавчу службу.
На це вкладниця нагадала, що банк роками тримав у себе її заощадження та виплатив їх тільки в примусовому порядку. Тому має буди покараний штрафами. До того ж вона не надавала свою згоду на те, щоб її борг комусь передавали.
Проте цього разу суд прийняв «соломонове рішення». Він встановив, що жінка не надала доказів на підтвердження різниці вартості квартири в 417 тис. 632 грн, якщо вона хотіла отримати компенсацію за упущену вигоду. Навіть якби надала, то різниця між вартістю квартири, яку вона могла б придбати у 2014 році та станом на час перерахування їй коштів не є доказом з огляду на закони.
Тому у листопаді 2022 року суддя Печерського райсуду Києва вирішила, що ПриватБанк має ще виплатити своїй вкладниці 70 тис. 438,94 грн. Це рішення не оскаржувалося.
Інформатор писав, що Ощадбанк і ПриватБанк з 1 січня запустили нові послуги для клієнтів.