З рахунку у ПриватБанку шахрай вкрав пенсію по інвалідності: чи повернули гроші

Читать на русском

В середині лютого 2023 року суддя Печерського районного суду Києва з’ясовувала, чи дійсно киянка витратила за один день понад 30 тисяч гривень

Читать на русском
З рахунку у ПриватБанку шахрай вкрав пенсію по інвалідності: чи повернули гроші
Жінка звернулася до суду після дзвінка фейкового співробітника банку

В середині лютого 2023 року суддя Печерського районного суду Києва з’ясовувала, чи дійсно киянка витратила за один день понад 30 тисяч гривень

1 липня 2022 року на телефон жінки зателефонував начебто представник служби безпеки ПриватБанку. Ця чутлива людина повідомила, що з однієї з карток жінки зняли майже дві тисячі гривень. Слово за слово, і з рахунків зникло загалом понад 30 тисяч гривень.

Одразу після дзвінка жінка намагалась перевірити інформацію через систему Приват 24, проте виявилось, що для неї вхід до системи був заблокований. Тоді жертва злодія звернулась до відділення банку та просила заблокувати свої картки.

Перевірка показала, що того самого дня, коли дзвонила «служба безпеки», хтось оплатив продукти в харківському супермаркеті карткою жінки на 4 тис. 584 грн. Це були гроші, які киянка отримувала як пенсію по інвалідності. Далі з кредитки жертви злодій двічі переказав на рахунки у різних банках понад 8 тисяч гривень. І завершив день тим, що зняв у банкоматі в Харкові 20 тисяч гривень з кредитного рахунку.

Коли жінка оправилася від шоку, вона звернулася до ПриватБанку та просила поновити вкрадені кошти на рахунку. Вона розповіла історію про дзвінок нібито служби безпеки та просила списати борг, тому що вона гроші не знімала та не переказувала.

Для того, аби злочинців піймали, постраждала звернулася до поліції. Там відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства.

Що було у суді

Жінка просила відновити залишок власних та кредитних коштів на рахунках. Також вона розраховувала, що банк скасує борг по кредиту та відсотки, а також виплатить 30 тисяч гривень компенсації.

Однак ПриватБанк не готовий був це робити добровільно. Його адвокати заявили, що жінка не довела, що ці перекази робив шахрай, а не вона особисто. Крім того, тільки звернення до поліції недостатньо, щоб довести це.

Проте жертва злодія вважала, що саме банк винний у тому, що сталося. За її версією, невідомий представився їх співробітником та обманув її. Фактично жінка вказувала, що викрадення коштів було пов’язано з діями банку.

Чи повернули жінці гроші?

Суддя вивчила всі докази та не знайшла у заяві до поліції звинувачень на адресу ПриватБанку. Також не було доказів, що жінка зверталася до банку щодо блокування рахунку.

«З матеріалів справи слідує, що позивачка звернулась до правоохоронних органів з приводу несанкціонованого списання коштів 21 липня 2022 року, а із заявою до банку 25 липня 2022 року. Тобто через три тижні, як їй стало відомо про викрадення», - йдеться у матеріалах справи

Можливо, під час бесіди зі злодієм жінка видала інформацію щодо своїх рахунків.

«Аналіз платіжних операцій за 1 липня 2022 року свідчить про те, що вони здійснені через особистий кабінет Приват 24 шляхом переказу коштів на рахунок, відкритий в іншому банку. Це можливе лише за допомогою проведення належної авторизації. Також готівку знімали в банкоматі банку, що можливе лише за наявності самої платіжної картки та введенням номера картки, реквізитів та ПІН-коду до неї», - написано у судовому реєстрі.

Проте жінка наполягала, що свої картки та дані з них вона нікому не надавала. Однак цього вона підтвердити не могла. Суддя на це відповіла, що було б легше, якби поліція знайшла злочинців, а суд виніс їм вирок. Проте такого рішення на час розгляду справи не було.

Тому в середині лютого 2023 року суддя Печерського районного суду Києва Олена Бусик вирішила, що втрачені гроші ПриватБанк на рахунки жінки не поверне. На момент підготовки матеріалу це рішення ще могли оскаржити.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк вимагав від жінки сплатити борг, який вона вважала погашеним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.