Прибульці, спецоперація чи шпигунська мережа: що стоїть за таємничими літаючими об’єктами над Америкою

Читать на русском

Американці знищили вже чотири неопізнані літаючі об’єкти поблизу своєї території, попри це, досі нічого невідомо ні про те, уряд якої країни стоїть за створенням цих об’єктів, ні про їхнє призначення.

Читать на русском
Прибульці, спецоперація чи шпигунська мережа: що стоїть за таємничими літаючими об’єктами над Америкою
Над планетою масово виявляють НЛО

Американці знищили вже чотири неопізнані літаючі об’єкти поблизу своєї території, попри це, досі нічого невідомо ні про те, уряд якої країни стоїть за створенням цих об’єктів, ні про їхнє призначення.

Щодо літаючих об'єктів над планетою, то в Пентагоні навіть припускають, що вони можуть бути позаземного походження, хоча, ймовірніше, це не так. На тлі браку інформації виникають теорії про те, що вони частина  інформаційно-психологічної спеціальної операції (ІПСО) якоїсь з впливових країн. Водночас не можна відкидати й версію про масштабний розвідувальний проєкт Китаю.

Що не так з неопізнаними об’єктами в небі

У неділю 12 лютого над територією озера Гурон у штаті Мічиган за вказівкою президента Джо Байдена американські військові знищили неопізнаний літаючий об’єкт. Загалом це вже четвертий випадок за тиждень, коли в небі над Північною Америкою збивають подібні обєкти, повідомляє Пентагон.

Як заявляють військові, ціль летіла на висоті 6 км і становила загрозу для цивільного авіатранспорту. Після збиття вона впала над акваторією озера й наразі тривають роботи щодо пошуку решток для точнішої ідентифікації. 

Міністр оборони Канади Аніта Ананд каже, що збили про невеликий об'єкт циліндричної форми
Міністр оборони Канади Аніта Ананд каже, що збили про невеликий об'єкт циліндричної форми

У суботу було збито подібний об’єкт над територією Канади. Він впав над суходолом, але через складні погодні умови Кінна поліція в співпраці з ФБР ще продовжують пошуки.

У пятницю подібний об’єкт збили над ВПС США над Аляскою. Він впав над океаном і його теж шукають. При тому деякі пілоти винищувачів заявляли, що наближення до неопізнаних об’єктів негативно позначалося на роботі приладів літаків. Інші, щоправда, це заперечують.

Коли з’явилася інформація про те, що Сполучені Штати збили 4 лютого над своєю територією кулю-шпигуна, практично ні в кого не виникало сумнівів щодо того, що ми маємо справу з реанімацією давно відомої технології. Китай визнав, що це його обладнання, з тією поправкою, що це, мовляв, метеозонд. Але нові об’єкти не такі: вони менші, циліндричної форми, їхнє призначення та походження невідоме. Загалом, Пентагон недаремно називає їх «неопізнаний літаючий об'єкт», а не «повітряна куля-шпигун».

Китайський аеростат-розвідник знайшли на наступний день після збиття
Китайський аеростат-розвідник знайшли на наступний день після збиття

Підозріло виглядає також те, що до цього часу не надійшло даних про знайдені рештки об’єктів. До прикладу, кулю-шпигуна, збиту над океаном 4 лютого, віднайшли на наступний день. Цікаво також те, що Китай заявив, що виявив невідомий літаючий об’єкт над своєю територією. ВПС КНР оголосили про намір його збити, але поки нема інформації. Подібні об’єкти бачили й над Південною Америкою.

НЛО?

Люди часто бачать у небі незрозумілі речі, як то вогні, «блюдця» чи кулі. Ці об’єкти залишаються неопізнаними тільки до того часу, поки не виявлять, що то метеозонд, дрон, літак чи якесь цікаве явище, на зразок міражу. Але коли люди запитують, чи вірите Ви в НЛО, то мають на увазі, чи дійсно Ви вірите в те, що Землю навідують прибульці. Близько 50 % американців вірять у те, що частина з тих неопізнаних літаючих об’єктів, які бачать у небі, є доказом присутності іншопланетян, а 67 % громадян США вірять в існування позаземного розуму, пише Pew Research.

Поява в небі загадкових неопізнаних об’єктів відродила дискусію про те, що ми не самотні у Всесвіті. І не до кінця зрозуміло, добре це, чи погано.

Генерал Глен ВанХерк, очільник Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки, повідомив журналістам, що не виключає позаземного походження об’єктів. Про це він сказав на брифінгу в неділю, передає Bloomberg.

«Я дозволю розвідувальному співтовариству та контррозвідувальному співтовариству розібратися в цьому. На цю мить я нічого не виключаю», — заявив Глен ВанХерк.

Генерал Глен ВанХерк каже, що не виключає позаземне походження об'єкту
Генерал Глен ВанХерк каже, що не виключає позаземне походження об'єкту

Сплеск повідомлень про НЛО фіксували під час Холодної війни, коли світ стояв на межі ядерної катастрофи. Чи випадково про це заговорили знову саме тоді, коли Годинник Судного дня перевели найближче до часу Х за всю історію? Може підступні прибульці знову чекають, коли людство знищить саме себе в ядерній війні, тому й літають над найбільшими ядерними державами? Чи може навпаки, хочуть стримати від цього пагубного вчинку?

Половина американців вірить принаймні в одну теорію змови, пише BBC. Показово, що люди, які схильні до конспірології зазвичай вірять у кілька конспірологічних теорій. Антиваксери часто є переконаними, що вишки 5G частина глобального плану підкорення планети. 

Відомо, що людській психіці властиво упорядковувати довколишній хаос. Люди прагнуть зрозуміти що й чому відбувається, аби контролювати реальність. Це тому виникла магія, міфи, релігія і наука. Віра в НЛО — це теж спроба пояснити незрозуміле.

Спеціальна інформаційно-психологічна операція Китаю

Телеграм-канал «Політ технолога» висунув теорію про те, що інциденти з неопізнаними літаючими об’єктами над Америкою є частиною спеціальної психологічної операції. На думку авторів пабліку, Китай запускає в небо над Штатами свої кулі, аби продемонструвати американському обивателю те, що війна між Китаєм та США цілком можлива і близька. У такий спосіб Пекін намагається поглиблювати тривожність серед населення Сполучених Штатів у надії поглибити розкол та паніку.

Китай готується до глобального протистояння зі США
Китай готується до глобального протистояння зі США

Китай може вважати зіткнення зі США неминучим, тому, попри ймовірні санкції, намагається «промацати»готовність суспільства США відповідати на виклики. Якщо американці провалять тест і намагатимуться деескалувати ситуацію в односторонньому порядку, піти на якісь поступки, то Сі Цзіньпінь діятимуть, як путін відносно Заходу під час окупації Абхазії та Криму.

«Ця логіка відповідає стану, який передує війні. Тобто всі вже мають справу із реальністю, де війна дійсно вірогідна й тому слід робити кроки, які підвищуватимуть позиції сторін виходячи з її реальності», — пише паблік.

Інформаційна спецоперація США

Перед загрозою ззовні люди схильні гуртуватися довкола влади. Китайські аеростати в небі над головами громадян — це те, що переводить конфлікт зі статусу «віддалений», «ймовірний» та «теоретичний» у статус «такий, що наближається» і «майже невідворотній», пише CNN.

Попри те, що зараз адміністрація Байдена піддається критиці за «мляву» на думку багатьох позицію перед китайською загрозою, у перспективі Вашингтону буде набагато легше переконати суспільство в необхідності виділяти додаткові кошти на оборонний бюджет. Переконати людей у необхідності боротьби за «американський спосіб життя», коли ворог загрожує на лише інтересам Сполучених Штатів у далекому Тайвані, Японії чи Південній Кореї, а безпосередньо самим громадянам США десь у Техасі, буде значно простіше.

Китайські зонди

Американська розвідка повідомляла про існування масштабного розвідувального проєкту Пекіну, який включає використання розвідувальних аеростатів. За допомогою подібних аеростатів Китай років спостерігав за територією країн, щодо яких має стратегічний інтерес. Йдеться про Японію, Індію, В’єтнам, Тайвань і Філіппіни. Здебільшого аеростати, подібні до того, який збили 4 лютого бачили над територією Китаю в провінції Хайнань, але їх помічали над п’ятьма континентами.

Невпізнані літаючі об'єкти можуть бути частиною китайської шпигунської мережі
Невпізнані літаючі об'єкти можуть бути частиною китайської шпигунської мережі

Хоча Китай заперечує свою причетність до збитих неопізнаних літаючих об’єктів, зрозуміло, що від Пекіну і варто було б це робити, якщо його глобальна мережа спостереження має їх на озброєнні. Згадані вище циліндричні літаючі об’єкти можуть бути новішими зразками аеростатів-шпигунів.

У такому разі інформація про знищення такого об’єкту над територією китайської провінції Шаньдун на Сході країни, недалеко від прибережного міста Ціндао, може бути звичайним відволікаючим маневром. З тієї ж причини Китай почав звинувачувати США в застосуванні аналогічних технологій щодо Піднебесної.

«Це не рідкість, коли американські повітряні кулі незаконно проникають у повітряний простір іншої країни», — заявив журналістам речник МЗС Китаю Ван Веньбінь

А повідомлення про те, що кількість випадків появи неопізнаних літаючих об’єктів у небі над Північною Америкою зросла пояснюється не провокаціями Пекіну, а тим, що США просто приділяє більше уваги пошуку таких цілей. А, як відомо, хто шукає — той знаходить.

Раніше ми повідомляли про те, що Китай збирається втричі збільшити запас ядерної зброї. Інформатор також повідомляв, що інцидент із китайським аеростатом може стати переломним моментом у Новій холодній війні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.