У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Офіційний Пекін повідомляє про появу невідомого повітряного об’єкту поблизу своїх кордонів.
Це сталося після того, як невідомі літаючі об’єкти були виявлені та знищені у небі над Північною Америкою. Згадані об’єкти суттєво відмінні від китайської повітряної кулі-шпигуна, яка спричинила до нового витка напруги між Вашингтоном та Пекіном.
Офіційний Китайський мовник Global Times на своїй сторінці у Twitter повідомляє про те, що над територіальними водами Китаю помічено невпізнаний літаючий об’єкт. Влада має намір його збити.
Морські служби в провінції Шаньдун на Сході країни виявили неопізнаний літаючий об’єкт недалеко від прибережного міста Ціндао. Видання попереджає місцевих мешканців та рибалок про те, що вони повинні бути обережними через заплановані дії військових. Інших подробиць поки немає.
11 лютого війскові літаки США збили невідомий літаючий об’єкт над канадською територією. До того він пролітав над Аляскою. Не ідентифіковано, що саме це був за об’єкт, пошуки його уламків тривають.
За день до того американські ВПС знищили подібний обєкт над океаном. Обидва об’єкти були циліндричної форми й невеликого розміру. На відміну від китайського аеростата-шпигуна, який збили 4 лютого, обєкти летіли значно нижче і створювали загрозу для руху цивільної авіації.
Інцидент із повітряною кулею спричинив черговий виток напруження між Китаєм та США. На цей момент немає доказів, що неопізнані об’єкти мають зв’язок із китайською аеростатом спостереження. Пекін не коментує свою можливу причетність до нових інцидентів, у той час, як у випадку з кулею-шпигуном висловлював обурення і запевняв, що це метеозонд.
Тим часом Білий дім вніс до чорного списку шість китайських компаній, які пов’язані зі шпигунською програмою Пекіна. Цей крок є відповіддю адміністрації Байдена на інцидент із китайською повітряною кулею, передає Deutsche Welle. У Міністерстві торгівлі США заявили, що п'ять компаній і науково-дослідний інститут підтримують зусилля Китаю щодо військової модернізації, включаючи аерокосмічну програму Народно-визвольної армії, у тому числі йдеться про розвідувальні дирижаблі та повітряні кулі.
Внесення до чорного списку Міністерства торгівлі ускладнює для компаній отримання американських технологій. Як лідер Білого дому Джо Байден, так і його попередник Дональд Трамп використовували список, щоб накласти обмеження на китайські компанії, які вважаються загрозою національній безпеці, і уповільнити військовий прогрес Пекіна.
Раніше ми писали про те, що китайський аеростат-шпигун є частиною масштабного розвідувального проєкту. Інформатор також повідомляв, що інцидент із китайським аеростатом може стати переломним моментом у Новій холодній війні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.