У США стверджують, що сумновідома повітряна куля-шпигун, яку збили в небі над Монтаною, є частиною масштабного проєкту спостереження.
Офіційні особи США повідомили про це союзників і партнерів, щодо яких задіяно подібні розвідувальні технології. Китайці оснастили аеростати високоточною технікою, аби отримати додаткові розвіддані і впродовж років шпигують за потенційними ворогами.
Розвідка США пов’язує історію з китайською повітряною кулею-шпигуном із масштабною програмою спостереження, яку проводить Китай. Попри свою, позірну архаїчність, такі засоби спостереження виготовлені за передовими технологіями, пише Washington Post з посиланням на власні джерела.
За допомогою аеростата Пекін упродовж кількох років спостерігав за територією країн, щодо яких має стратегічний інтерес. Йдеться про Японію, Індію, В’єтнам, Тайвань і Філіппіни. Здебільшого такі аеростати бачили над територією Китаю в провінції Хайнань. Але подібні частково керовані аеростати помічені над п’ятьма континентами.
«Те, що зробили китайці, — це використали неймовірно стару технологію і по суті поєднали її із сучасними засобами зв’язку та спостереження. Це величезні зусилля», — сказав Washington Post анонімний чиновник.
Офіційні особи США почали ділитися деталями щодо ситуаціями із союзниками. Такі країни як Японія, має на своїй територій військові об’єкти США, які і стали мішенню для Пекіна.
«Була велика зацікавленість із боку наших союзників і партнерів. Багато з них усвідомлюють, що вони також можуть бути вразливими, чутливими до цього, бути об’єктом інтересу для КНР», — сказав Washington Post анонімний чиновник.
У небі над Японією подібний об’єкт з’явився у 2020 році в Японії. Дехто думав, що це НЛО, повідомило Washington Post анонімне джерело з Токіо.
Джерела, CNN, повідомляють, що у Пентагоні хочуть зрозуміти якомога більше про технічні можливості повітряної кулі, включно з тим, які дані вона може перехоплювати та збирати, з якими супутниками була пов’язана і які вразливі місця має. Вивчають також можливості відстеження таких аеростатів.
Хоч Пекін має безліч супутників-шпигунів, але спостереження з верхніх шарів атмосфери на висоті, вищій від того, де літають комерційні реактивні літаки, має свої переваги. Це дешево і є можливість отримувати якісні зображення.
Подібні кулі, кількість яких достеменно не відома, літають на висоті 18 — 25 км і вище, кажуть чиновники. Кулі оснащені різноманітними датчиками, фото- та відеокамерами, що можуть знімати зображення з високою роздільністю.
Аеростати також можуть змінювати свою висоту за заданими параметрами. Це дає можливість «ловити» потрібні повітряні потоки та рухатися в заданому напрямку. У США категорично відкидають твердження Китаю про те, аеростат збився з курсу.
Щонайменше чотири повітряні кулі були помічені над територіями Штатів: Гаваями, Флоридою, Техасом і Гуамом. Три із чотирьох випадків відбулися за часів адміністрації Трампа, але лише нещодавно їх ідентифікували як китайські аеростати спостереження. Кулі були помічені в Латинській Америці та союзних країнах у Тихому океані.
Ми розповідали, що в щорічній промові перед Конгресом Байден продовжив курс на покращення стосунків із Пекіном. Ми також писали про те, що інцидент із китайським аеростатом може стати переломним моментом у Новій холодній війні. Інформатор розповідав також, як у Китаї відреагували на збиття свого аеростату над США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.