«Сильне невдоволення та протест»: як у Китаї відреагували на збиття свого аеростату над США

КНР продовжує стверджувати, що проліт над стратегічними об’єктами США був випадковістю

«Сильне невдоволення та протест»: як у Китаї відреагували на збиття свого аеростату над США
Сильне невдоволення та протест: як у Китаї відреагували на збиття свого аеростату над США

5-го лютого Міністерство закордонних справ Китаю відреагувало на збиття аеростату, який залетів на територію США. У КНР вважають, що це була занадто радикальна реакція, та й взагалі провокація проти Китаю. Через дії США Китай висловив протест та невдоволення, та натякнув на «дії у відповідь».

Про це повідомили в BBC з посиланням на МЗС Китаю. Деталі про збиття китайського аеростату над США, коментарі представників країну та першу реакцію Китаю ми розповідали в нашому попередньому матеріалі. Загалом, у Вашингтоні вважають, що повітряну кулю запустили з розвідувательною метою. У самому Китаї стверджують, що це було науково-дослідницьке обладнання, і залетіло до США воно випадково через форс-мажор.

У будь-якому випадку, траєкторія польоту кулі пролягала над засекреченими об’єктами Штатів. У підсумку аеростат вирішили збити, коли це не мало загрози для людей на землі. Наразі проводиться операція зі збору та відновлення уламків. Через інцидент держсекретар Ентоні Блінкен скасував візит до Китаю, який мав стати першим за багато років. 

У своєму останньому повідомленні МЗС Китаю заявили, що засуджують дії США. Начебто, у Китаї неодноразово повідомляли, що приліт літального апарату до Штатів – випадковість, і він потрібен для дослідницьких цілей. 

«Ми висловлюємо сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати. Китайська сторона неодноразово інформувала американську сторону після перевірки, що аеростат призначений для цивільного використання і потрапив на територію США через форс-мажорні обставини – це була абсолютно випадковість», – зазначили в МЗС Китаю.

Наразі китайська влада продовжує заперечувати будь-яку причетність кулі до шпигунства. Крім цього, країна натякнула, що залишає за собою право на «відповідні заходу у відповідь», але без конкретики. Напружена ситуація між країнами стає дедалі гіршою.

Що відомо про повітряну кулю над США

3-го лютого стало відомо, що над територією США зафіксували пересування повітряною кулі з обладнанням, яке можна використовувати для шпигунства. Спочатку її вирішили не збивати, а у самому Китаї заявили, що це дослідницьке обладнання, яке випадково залетіло на територію Штатів. У підсумку, коли аеростат наближався до чергового секретного об’єкту, його таки збили 4-го лютого. 

У США згодом пояснили, що це був не перший подібний випадок. Китайський аеростат раніше вже «випадково заносило» до США. Тільки у 2022-му році подібну кулю бачили у нейтральних водах на північний захід від Гаваїв. Перед цим подібний апарат літав біля острова Гуам у Тихому океані. Окремі випадки обережного «повітряного вторгнення» за допомогою таких куль фіксували під час президентства Дональда Трампа. 

Нагадаємо, що перший Leopard уже прямує в Україну: танк доставляють літаком з Канади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube