Повернення податків на пальне в Україні: як зміниться вартість

Читать на русском

Бензин може подорожчати на 10 гривень за літр

Читать на русском
Вартість пального
Ціни на АЗС після повернення податків на пальне можуть зрости

Бензин може подорожчати на 10 гривень за літр

В Україні з 1 липня 2023 року податок на додану вартість (ПДВ) на пальне повернуть на довоєнні ставки. Українців попереджають, що ціни на автозаправних станціях можуть змінитися. Зокрема, на бензин, дизель та автомобільний газ. 

Про це "24 каналу" розповіли експерти паливного ринку. Наразі остаточного рішення щодо підняття ПДВ влада не прийняла.

На думку директора енергетичних програм у Центрі Разумкова Володимира Омельченка, повернення рівня ПДВ до 20% вплине на ринок нафтопродуктів, ціни зростуть помітно. Зокрема, вартість зміниться так:

  • бензин — на 10 гривень за літр;
  • дизельне пальне — на 7 гривень за літр;
  • автомобільний газ — до 3 гривні за літр.


Він підкреслив, що таке зростання цін на пальне може чекати українців за умови, якщо враховувати ситуацію, що ціни на нафту на міжнародних ринках будуть без змін. В будь-якому разі ціни будуть значно вищими, ніж зараз. Натомість директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн вважає, що повернення ПДВ на рівень 20% не вплине на ціну пального. На його думку, ціна суттєво почала знижуватися через два ключових фактори:

  • Перший – величезні запаси пального й зараз на ринку більше пального, ніж у довоєнні січень та лютий 2022 року.
  • Другий – ціна на нафту та нафтопродукти у світі за останні декілька місяців впала майже на 15%.

"Потенціал для подальшого зниження зберігатиметься. Тому ціна на пальне може впродовж тижня – двох тижнів впасти ще на дві гривні", - сказав Куюн.   

Як змінилась ціна пального за рік, інфографіка: "24 канал"

Як змінилась ціна пального за рік, інфографіка: "24 канал"

Повернення ПДВ на пальне в Україні

Голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев днями нагадав, що з липня пільгового податку на додану вартість на пальне більше не буде. Він стверджує, що зниження ПДВ на пальне з 20% до 7% мало стримати ціни, однак це виявилося не так.

"З 1 липня ПДВ на пальне поновиться до довоєнних ставок. Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це ніяк не вплинуло на ціну пального. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", — додав Гетманцев.

Разом з тим деякі нардепи виступили проти такого рішення. На їх думку, ПДВ знижували з огляду на економічну ситуацію в країні, яка наразі суттєво не змінилась. 

"Український бізнес продовжує страждати від руйнівних наслідків російської агресії. Хоча й вдалося забезпечити стабільне електропостачання, однак ця стабілізація відбулась доволі нещодавно. При цьому не усунено ризик повторного виведення з ладу енергетичної системи внаслідок масових атак", - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту № 9174. 

Раніше ми писали, чому російське пальне загрожує ринку України. Крім того, експерт спрогнозував ціни на бензин і дизель у березні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.