У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У Верховній раді вважають помилкою зниження ПДВ на паливо
Зниження податку на додану вартість (ПДВ) на паливо після початку війни до 7% було помилковим рішенням. Його повернуть на колишній рівень 20%. Це відбудеться вже у липні.
Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
"Згадайте рішення початку 2022 року про скасовування акцизу та зменшення ставки ПДВ до 7% на паливо. Воно призвело до виходу ринку в білу? Ні. Нелегальні бочки виросли як гриби після дощу", - заявив Гетманцев.
За його словами, з 1 липня ПДВ на паливо відновиться до довоєнних ставок, які були на рівні 20%. Гетманцев наголосив, що зниження цих ставок лише вплинуло на заробіток трейдерів.
"Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це абсолютно ніяк не вплинуло на ціну палива. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів", - додав Гетманцев.
28 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану" від 21.09.2022 №2618-IX. Згідно з документом, в Україні діють акцизи: для бензину, дизеля та біопалива - 100 євро за 1 000 літрів, для газу - 52 євро за 1 000 літрів. ПДВ для всіх видів пального залишиться на рівні 7%. При цьому встановлено пільги для палива на потреби Міністерства оборони України. Для військових акциз становить 0 євро за 1 000 літрів. Водночас директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн раніше заявляв, що повертати 20-відсотковий податок на додану вартість на пальне в Україні не можна в жодному разі, тому що він є причиною правопорушень на ринку. За словами Куюна, зниження ставки ПДВ сприяло зростанню обсягів сплати цього податку.
"Коли податок 7%, його легше заплатити, ніж якось наражати себе на небезпеку, щоб тобі потім Податкова служба висловлювала якісь претензії", - зауважив Куюн.
Раніше ми писали, чому російське пальне загрожує ринку України. Крім того, експерт спрогнозував ціни на бензин і дизель у березні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.