“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Причин для зростання ціни на автомобільне пальне найближчим часом немає
Ціни на бензин і дизель у березні 2023 року не зазнають суттєвих змін, оскільки відсутні фактори, які б дестабілізували ситуацію на ринку. Проте, якщо у цей період Нацбанк проведе корекцію курсу гривні, ціна на автопаливо неминуче зросте.
Про стабілізацію цін на паливо заявив економічний експерт Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу, повідомляє Факти ICTV.
"Ринок пального буде триматись приблизно на цьому рівні, який є сьогодні. Жодних якихось, на мій погляд, дестабілізуючих факторів сьогодні немає. Ціна на барель нафти марки Brent більш-менш стабільна, вона коливається на $1, це не суттєво впливає на загальний обсяг вартості пального, яке сьогодні Україна отримує", – сказав він.
Експерт вважає, що ціни протримаються на тому ж рівні, що й у лютому. Пендзин каже, що погодний фактор, який може змінитись разом з потеплінням у березні, не такий важливий, як частота відключень електроенергії. А світло в Україні останні два тижні не вимикають і не вимикатимуть, якщо не буде нових ракетних влучень по об'єктах енергетичної інфраструктури.
За словами Пендзина, стабілізація енергетичної системи України навряд вплине на ситуацію на ринку пального, оскільки українська влада має намір повернути акцизи на пальне до того рівня, які були до війни.
"Сьогодні пальне платить податок на додану вартість (ПДВ) 7%, там є що міняти, тому я думаю, що пальне точно дешевшати не буде. Але я думаю, що воно і дорожчати не буде", – сказав він.
Водночас фінансовий аналітик Олексій Лупоносов казав, що ціни на пальне можуть зазнати змін після закінчення опалювального сезону, оскільки Нацбанк у цей період може провести корекцію курсу гривні.
"Якщо курс гривні зміниться, то, відповідно, почне зростати ціноутворення з енергоносіїв, і це може призвести до того, що ціни будуть зростати саме на той відсоток, на який буде проведена корекція гривні", – каже експерт.
За його словами, вже навесні, каже експерт, потеплішає та почнеться посівна, що сприятиме збільшенню кількості поїздок як і серед звичайного автомобільного транспорту, так і серед великотоннажної аграрної техніки. І це може призвести до здорожчання бензину та дизеля.
Як повідомляв Інформатор, член Експертної ради Міністерства енергетики Геннадій Рябцев заявив, що в Україні поки достатньо пального для задоволення всіх потреб споживачів. Постачання, які переривались внаслідок ракетних обстрілів і перерв в енергопостачанні та спричиняли черги на пунктах пропуску, відновились. За його словами, у березні ціни будуть зберігатись. Але при різкому зростанні попиту все може змінитись.
Раніше ми писали про паливні прогнози цін на бензин, дизель та автогаз в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber