Подоляк пояснив нобхідність ударів по нафтовому сектору РФ: альтернативи немає

Посадовець пояснив, що атаки по військовій інфраструктурі РФ, включно з її нафтопереробкою, суттєво знижують її потенціал для здійснення агресії

Михайло Подоляк
Подоляк заявив, що у ЗСУ немає інших шляхів, крім фізичного знищення російської нафтової інфраструктури

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, який заперечив, що США просили зупинити удари по російських НПЗ, пояснив, що наразі не існує інших можливостей, які б могли ефективно замінити фізичне пошкодження російської нафтової інфраструктури. Він зауважив, що якщо не завдавати ударів по військовій інфраструктурі російської федерації, включаючи нафтопереробний сектор, то це ускладнить зниження потенціалу рф для здійснення агресії. Подоляк наголосив, що дії України мають чітко визначені рамки відповідно до міжнародного права.

Про це він повідомив у соцмережі X з алюзією на Шекспіра. У своєму повідомленні він також підкреслив, що через санкції, бізнес-інтереси приватних компаній з білою юрисдикцією та міжнародну торгівлю, у РФ залишаються значні можливості для фінансування агресивних дій.

"Бити чи не бити? Це питання риторичне. Бо якщо ми не вдаримо по "військовій інфраструктурі" Росії, включно з нафтопереробкою, то як суттєво зменшити її "потенціал агресії". Дії України досить конкретно і чітко прописані у відповідних параграфах міжнародного права. Зважаючи на те, що "санкції", бізнес-інтереси приватних компаній з білою юрисдикцією та міжнародна торгівля залишають РФ просто величезні ринкові можливості для фінансування агресії, які альтернативи? Або ви все ще хочете продовжувати жити в екзистенціальному страху очікування "глобальної третьої світової війни", добровільно зберігаючи військово-економічний потенціал рф в повному обсязі? Ще раз: які інші альтернативи можуть ефективно замінити фізичне знищення російської сировинної інфраструктури для постачання військ?", - задається він риторичним запитанням.

Наслідки атак ЗСУ по російським НПЗ

В Росії відчули наслідки атак українських дронів по нафтопереробних заводах. Після низки масованих ударів декілька НПЗ довелось зупинити. Відповідну заяву зробили у Міністерстві енергетики рф. Його очільник Микола Шульгінов проінформував, що російський уряд обговорює з нафтовими компаніями можливість збільшити виробництво пального на тих НПЗ, які ще не було зупинено.

Загалом, як писало видання Bloomberg, Україна тільки в березні знищила щонайменше 12% нафтопереробної потужності у Російській Федерації. А у лютому в результаті атак було знищено майже п’яту частину потужностей країни з переробки сирої нафти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube