17 жовтня у першому читанні ВР схвалила законопроєкт про податкові перевірки. Це було вимогою МВФ, щоб Україна продовжувала отримувати допомогу під час війни.
За повернення податкових перевірок – не для всіх компаній – проголосувало 237 депутатів. Уважно будуть вдивлятися в компанії, які виплачують менше середньої зарплати по своїй галузі. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у телеграм.
«Згідно тексту розширюється перелік проведення документальних планових податкових перевірок з 1 листопад. Але дата скоріш за все буде ще змінена», - написав Железняк.
З його слів, до проведення документальних планових перевірок можуть бути (не мають, а можуть!) включені платники, які за 2021 рік:
«НЕ повертаються перевірки для ФОПів першої та другої групи. НЕ повертаються перевірки для підприємств на окупованих територіях або територіях де йдуть бойові дії», - написав народний депутат.
Перевірки підакцизних товарів: табака, палива, алкоголю, грального бізнесу та фінансових послуг будуть продовжуватися.
Нагадаємо, що Україна взяла на себе зобов’язання перед МВФ. Представники цього Фонду закликали український уряд повернутися до перевірок, які скасували через повномасштабне вторгнення.
«По-перше, це відновлення податкових перевірок, бо це важливо з поглядів фіскальної компоненти і посилення державного управління, - відповів на питання щодо зобов’язань України Голова місії МВФ в Україні Гевін Ґрей. - По-друге, я би хотів сказати про закон про протидію відмиванню коштів і фінансуванню тероризму».
Також 17 жовтня парламент не схвалив до другого читання законопроєкт №10037 щодо військового ПДФО та акцизу. Його відправили до повторного другого читання.
Загалом, не дали прийняти ініціативу мажоритарні депутати:
Нагадаємо, що цей законопроєкт передбачав, що у місцевих громад мали забрати податки на доходи фізичних осіб, сплачені військовими. Ці гроші - 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного року - мали піти на «закупівлю дронів та на збільшення виробництва власного озброєння». Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
"Одночасно понад 200 млрд грн вже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ залишаться у розпорядженні місцевої влади. Тим громадам, яким об'єктивно не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову та залишить реверсну дотацію. Таким чином ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більше, ніж був у 2021 до повномасштабного вторгнення", - повідомляв голова Кабміну.
Проти урядового законопроєкту виступила Асоціація міст України.
"Для бюджетів територіальних громад це втрата 20 млрд гривень у 2023 році і 65 млрд гривень у 2024 році. Асоціація міст України виступає проти вилучення у територіальних громад "військового" ПДФО та звернулась з відповідними зверненнями до Президента України Володимира Зеленського, до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля", - йдеться в офіційній заяві асоціації.
Раніше Інформатор писав, чи вираховують з зарплат військових податок з доходів фізосіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.