Парламент не схвалив до другого читання законопроєкт №10037 щодо військового ПДФО
Верховна Рада не підтримала законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від зарплат військових та правоохоронців і направлення їх до державного бюджету. Законопроєкт отримав тільки 223 голоси "за" при 226 мінімальних. Тому законопроект був відправлений на друге читання.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі. За те, щоб законопроект відправити на повторне друге проголосували 265 нардепів.
"Парламент НЕ схвалив до другого читання законопроєкт №10037 щодо військового ПДФО та акцизу. ЗА - лише 223 голосів", - написав нардеп.
Нагадаємо, що Кабмін вирішив вилучити військовий ПДФО з бюджету громад вже у жовтні. Згідно з законопроєктом №10037, військовий ПДФО з 1 жовтня мав йти не в місцеві бюджети, як раніше, а на інші два напрямки: 50% – Держспецзвʼязку, 50% – Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості.
Хоча раніше повідомлялося, що Асоціація міст України ухвалила звернення до президента, Кабміну та Верховної Ради щодо необхідності збереження "військового" ПДФО у місцевих бюджетах. В АМУ наголосили, що громади витрачають на допомогу ЗСУ та безпеку для мешканців набагато більше коштів, ніж отримують від "військового" ПДФО. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни.
Нардеп і член бюджетного комітету Роман Каптєлов раніше розказав "Інформатору", що бюджетний процес поки що на самому початку, але не виключено, що головний кошторис країни на наступний рік виявиться ще "жорсткішим", ніж бюджет-2023. Навіть з урахуванням міжнародної допомоги, з грішми туго. Тому Мінфін активно шукає способи наповнення бюджету.
Головна пропозиція фінансового відомства - щодо податку на доходи фізосіб. Одна з ідей Мінфіну – перенаправити всі 100% надходжень від ПДФД військових та поліції з місцевих бюджетів – до центрального. Наразі, нагадаємо, місцеві громади отримують 64% податку на доходи фізосіб, а державний бюджет - 36%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.