З 11 липня діють нові правила транспортного безвізу між Україною та ЄС. 10 липня завершився перехідний період оновленої Угоди про лібералізацію вантажних перевезень, повідомляє Міністерство відновлення. Штрафу за порушення оновлених правил, наприклад відсутність наліпки, немає. Однак інформація про всі порушення Угоди передаються Єврокомісії.
«Ключове — подальше продовження Угоди до кінця 2025 року залежить від наявності порушень. Якщо перевізники не будуть дотримуватися відповідних правил, існує ризик у питанні автоматичного продовження Угоди», — наголошують у Міністерстві відновлення.
У Міністерстві нагадали, що під час виконання такого перевезення українським водіям необхідно:
- Мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна в особистому кабінеті перевізника.
Мати документи на вантаж для порожнього транспорту
- Якщо вантажівка виїжджає з України порожньою, то на борту повинні бути документи, що підтверджують повернення з вантажем на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема, ім’я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.
- Мати на борту документи для підтвердження типу перевезення у паперовому або електронному вигляді. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.
- При поверненні до України порожнім, необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.
- На лобовому склі транспортного засобу повинна бути наліпка синього кольору розміром 5 см. Її вигляд затверджений в Угоді. Завантажити наліпку можна за посиланням.
Міністерство відновлення України нагадує про важливі нюанси:
- Дизайн, колір (синій) та розмір (5 на 5 см) наліпки, визначені Угодою, змінювати не можна. Наліпка має розміщуватися на лобовому склі у видимому місці.
- Перевізники, які мають дозвіл на перевезення небезпечних товарів, можуть виконувати перевезення звичайних вантажів.
- Правила Угоди поширюються на всі вантажівки, які виконують двостороннє перевезення Україна — ЄС і користуються бездозвільним режимом.
- В українських перевізників не існує паперової ліцензії на перевезення. Вимога так званої «мокрої» печатки на витягу не є обґрунтованою.
- Відсутність заяви на вантаж, за яким прямує водій пустим транспортом, також вважається порушенням Угоди.
У витягу про наявність ліцензії, який формується в онлайн-кабінеті, зазначається:
- номер та дата прийняття рішення про видачу ліцензії (для ліцензій, виданих з 2016 року) або серія, номер та дата початку дії ліцензії (після 2016 року);
- строк дії ліцензії;
- вид господарської діяльності та дозволений вид робіт;
- найменування ліцензіата;
- код ЄРДПОУ/РНОКПП;
- адреса місця реєстрації;
- дата формування і термін дії витягу.
Нагадаємо, що у лютому Україна та Туреччина перепідписали угоду про продовження "транспортного безвізу" до кінця війни. Домовленість, ініційована Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством транспорту та інфраструктури Туреччини. Двостороння угода забезпечить лібералізацію вантажних перевезень між країнами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: