"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
ЄС також вирішила заморозити 30 млн євро, виділених на підтримку грузинської сфери оборони
Процес вступу Грузії до Європейського союзу призупинено. Таку заяву зробив посол ЄС в країні Павло Герчинський. За його словами, у союзі також вирішили заморозити 30 мільйонів євро, які були виділені на підтримку грузинської сфери оборони.
Про це він повідомив журналістам на дводенній міжнародній конференції “Розширення ЄС - геополітична необхідність і подальші кроки для країн-кандидатів у ЄС”, яка проходить у Тбілісі. Його слова цитує “Ехо Кавказу”.
“Це (замороження коштів – ред.) лише перший крок, будуть інші. Наша пряма допомога уряду Грузії буде скорочена, і ми намагатимемося перекласти цю пряму допомогу на громадянське суспільство та засоби масової інформації. Про це було оголошено після зустрічі міністрів закордонних справ у Люксембурзі”, - зазначив посол ЄС.
За його словами, вступ Грузії до ЄС наразі призупинений. Про це, як він підкреслює, заявили лідери Євросоюзу після саміту Європейської ради.
“Я не можу собі уявити, що цього року Грузія рушить уперед, зробить кроки, бо лідери Євросоюзу вирішили заморозити процес вступу. Тепер вони терпляче чекають більшої ясності від уряду Грузії”, – наголосив Герчинський та додав, що досі незрозуміло чи торкнеться взагалі процес розширення ЄС Грузії.
У травні понад 30 депутатів Європарламенту закликали забрати в Грузії статус кандидата на вступ до Європейського Союзу. На їхню думку, спроби влади змусити замовкнути мирних демонстрантів і застосування сили під час прийняття закону про так званих "іноагентів" вийшли за межі елементарного уявлення про демократію. Відтак дії грузинської влади суперечать дев’яти крокам Єврокомісії, ігнорувати цей факт не можна.
Однак рем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив про намір повернути Абхазію та Південну Осетію до складу країни. А також він повідомив про плани Грузії стати членом Євросоюзу до 2030 року. В цьому, на його думку, і полягає грузинська мрія.
Нагадаємо, Грузія подала заявку на членство в ЄС в один день із Молдовою 3 березня 2022 року та два дні після України. Це підтримала президент Грузії Саломе Зурабішвілі та прем'єр-міністр Іраклі Гарібашвілі під час пресконференції 2 березня 2022 року. Але 17 червня 2022 року Єврокомісія відмовила Грузії в рекомендації щодо отримання статусу кандидати, заявивши, що Грузія отримає його лише після виконання певних умов. Далі, 23 червня 2022 року, Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом невідкладно надати статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України та Молдови, а також підтримати європейську перспективу для Грузії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.