Пільговики можуть за бажанням бути платниками єдиного внеску
Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його платити і не зобов’язані подавати звіт з ЄСВ. Суми самостійного визначення бази нарахування ЄСВ у звіті підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.
Таке пояснення дали в Державній податковій службі. Водночас пільговики можуть за бажанням бути платниками єдиного внеску і самостійно визначити для себе базу нарахування єдиного внеску – не більше максимальної та сплачувати внесок у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску. Такі платники подають звіт з ЄСВ самі за себе по і несуть, як і інші страхувальники, відповідальність за правильність та достовірність заповнення звіту.
«Отже, суми самостійного визначення бази нарахування ЄСВ фізособами-підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню», - пояснили в ДПС.
У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного у поданому звіті зобов’язання такі особи несуть відповідальність, як і інші страхувальники. Тож підприємець-пільговик, який подав звіт з ЄСВ з визначеними зобов’язаннями із внеску, зобов’язаний сплатити визначені ним у звіті суми внеску разом із 20% штрафу і 0,1% пені за кожний день прострочення платежу. Також за несвоєчасну сплату внеску застосовується адміністративний штраф.
Уряд схвалив запропоновані зміни до Податкового кодексу та закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Саме цими нормативно-правовими актами був скасований мораторій на проведення податкових перевірок.
Офіційна мета законопроєкту - виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в рамках Меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику. А конкретно - частина щодо обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.
Нагадаємо, Національний банк вимагав і вимагає від усіх учасників фінансового ринку неухильного дотримання вимог законодавства. Зокрема, це стосується Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.