Депутати Верховної Ради України скасували мораторій на низку податкових перевірок: кого стосується

Читать на русском

Затверджено новий план проведення податкових перевірок з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року

Читать на русском
податкові перевірки 2023-2024
Депутати залишили деякі винятки

Затверджено новий план проведення податкових перевірок з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року

У четвер, 9 листопада, Парламент України відмінив мораторій на податкові перевірки для бізнесу. Депутати підтримали у цілому зміни до Податкового кодексу України та Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Про скасування заборони на низку податкових перевірок повідомляє Міністерство фінансів України. Влада пояснює рішення виконанням умов МВФ.

У повідомленні йдеться, що Україна має дотримуватись у повному обсязі зобов’язань отриманих позик. Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року. Він передбачав обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.

Новий план проведення податкових перевірок з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включати:

  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
  • нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;
  • інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

Депутати залишили деякі винятки. З 1 грудня 2023 року діятиме мораторій лише на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп — до 1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Влада обіцяє, що податкові перевірки під час воєнного стану зроблять винятково за безпечних умов. Якщо ситуація не дозволяє перевірити податкову інформацію одразу - їх проведуть у безпечний час.

Податкові перевірки

Вже з першого жовтня поточного року в Україні знову почнуться податкові перевірки бізнесу. Кабінет міністрів схвалив скасування відповідного мораторію, що діяв з початку російського вторгнення. 

Уряд схвалив запропоновані зміни до податкового кодексу та закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Саме цими нормативно-правовими актами був скасований мораторій на проведення податкових перевірок.

Офіційна мета законопроєкту - виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в рамках Меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику. А конкретно - частина щодо обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.

Нагадаємо, Національний банк вимагав і вимагає від усіх учасників фінансового ринку неухильного дотримання вимог законодавства. Зокрема, це стосується Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Банки будуть ретельніше перевіряти фінансові операції українців і аналізувати їх фінансові можливості. Відповідні зміни набули чинності з 7 вересня 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.