Парламент Молдови затвердив склад нового уряду, його очолив Дорін Речан

У Молдові затвердили кандидатуру Речана на посаду прем'єр-міністра, хоча опозиція голосувала проти

Парламент Молдови затвердив склад нового уряду, його очолив Дорін Речан
Речан має проєвропейські погляди і розпочинає роботу в умовах, коли росія готує дестабілізацію всередині Молдови

Парламент Молдови затвердив склад нового уряду країни. Премʼєр-міністром, як і передбачалось, став Дорін Речан. Він є колишнім секретарем Вищої ради безпеки та радником президента Маї Санду з безпекових питань.

Про це повідомляє канал NewsMaker.

За таке рішення проголосували 62 депутати від керівної партії «Дія та солідарність». Депутати від опозиції були проти кандидатури Речана, яку запропонувала президентка Молдови.

Просто зараз новий уряд під керівництвом Доріна Речана складає присягу.

"На церемонію, що проходить у приміщенні адміністрації президента, прийшов і міністр оборони Анатолій Носатий. Раніше він був відсутній на засіданні парламенту. У нього симптоми коронавірусу", - йдеться у повідомленні. 

Пишуть також про словесну сутичку між депутатом-соціалістом Владимиром Односталком та Речаном. Депутат запитав нового прем'єра, чим він кращий за Наталію Гаврилицю.  

"Ми не на конкурсі краси", - відповів Речан.

Парламент Молдови затвердив склад нового уряду, його очолив Дорін Речан 1

Що цьому передувало? 

Прем'єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця повідомила на брифінгу у п'ятницю,10 лютого, що подає у відставку. Вона також оголосила про розпуск парламенту. Президент Молдови Майя Санду цю відставку прийняла та пообіцяла назвати ім'я нового прем'єра найближчим часом. Вона зробила це упродовж кількох годин. 

Ним став став радник президентки Маї Санду з оборони й нацбезпеки Дорін Речан. Ймовірну кандидатуру Речана на цю посаду обговорювали ще наприкінці року. Доріну Речану у березні виповниться 49 років. Від 7 лютого 2022 року був радником президента з питань оборони та національної безпеки, секретарем Вищої ради безпеки.Раніше, з 2012 по 2015 роки, він очолював МВС. Його призначили за квотою Ліберально-демократичної партії Молдови. У той самий період Санду була міністром освіти. Він є співзасновник кількох компаній. Зокрема, йому належить 10% частка у компанії US Food Network, що володіє мережею закладів швидкого харчування KFC у Молдові.

Інформатор писав про те, що кремль намагається реалізувати у Молдові план штучної революції. У четвер, 16 лютого в Кишиневі опозиційні партії приєдналися до акції протесту, яку організувала парламентська фракція «Шор» і Партія соціалістів. Люди, які зібралися, вимагають розпуску парламенту та відставки президента Майи Санду. Що передбачає російський сценарій дестабілізації ситуації в країні, наскільки готові Майю Санду підтримати західні партнери і, головне, чим ситуація в Молдові загрожує Україні – в матеріалі Інформатора.

Президент Молдови Майя Санду 13 лютого заявила, що влада підтвердила російську змову щодо дестабілізації країни, про яку президент України Володимир Зеленський попередив Молдову 9 лютого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube