Такмед, дрони та бронік: затверджено перелік обладнання для предмета Захист України

Предмет Захист України кардинально оновили у 2024 році: учні проходять інтенсивні 6–8-годинні практичні тренінги раз на місяць у спеціально обладнаних осередках, програма охоплює домедичну допомогу, управління дронами, кібербезпеку, протидію дезінформації та дії в надзвичайних ситуаціях

Обладнання для предмета Захист України, фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України
Обладнання для предмета Захист України, фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

Міністерство освіти і науки України затвердило оновлений перелік засобів навчання та обладнання для викладання предмета «Захист України» у закладах загальної середньої освіти. Про це 14 липня повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України. 

До переліку увійшли:

  • симулятори для управління дронами типу FPV із комп'ютерами,
  • інтерактивні лазерні стрілецькі тренажери, планшети для навчання,
  • сучасне мультимедійне обладнання,
  • манекени для навчання реанімації та надання першої допомоги,
  • турнікети та засоби зупинки кровотечі,
  • комплекти тактичної медицини,
  • тренажери для відпрацювання навичок надання допомоги у разі травм,
  • оновлені каски та бронежилети,
  • протигази з сертифікатами якості,
  • засоби хімічного захисту,
  • дрони для практичного навчання,
  • радіостанції для вивчення основ зв'язку,
  • елементи тренажерної траси.

Предмет «Захист України» кардинально оновили у 2024 році. Замість формальної муштри учні тепер проходять інтенсивні 6–8-годинні практичні тренінги раз на місяць у спеціально обладнаних осередках. Програма охоплює домедичну допомогу, управління дронами, кібербезпеку, протидію дезінформації та дії в надзвичайних ситуаціях.

Ветеранів кличуть до школи: як почати викладати предмет Захист України

Міністерство у справах ветеранів України та Міністерство освіти і науки України розробили методичні рекомендації для працевлаштування ветеранів і ветеранок війни як вчителів і вчительок предмета «Захист України». Документ розʼяснює процедуру працевлаштування ветеранів, пропонує детальні інструкції для директорів закладів загальної середньої освіти по адаптації ветеранів та ветеранок війни. 

Як ветеранам і ветеранкам стати вчителями й учительками?

  1. Знайти вакансію через сайти департаментів/управлінь освіти, шкіл або порталів вакансій.
  2. Мати будь-яку вищу освіту або відповідну професійну кваліфікацію та подати такі документи: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, диплом, трудову книжку, медичну довідку.
  3. Пройти співбесіду з директором/директоркою школи.
  4. Оформити трудовий договір.
  5. Пройти підвищення кваліфікації (за державний кошт).

Для директорів закладів загальної середньої освіти також розроблено рекомендації щодо заходів, які допоможуть ветеранам і ветеранкам успішно інтегруватися в освітній процес та ефективно використати унікальний досвід для навчання молоді.

Де дізнатися більше?

Повні методичні рекомендації можна знайти за посиланням. Нагадаємо, що предмет «Захист України» наразі проходить масштабну модернізацію — оновлюється зміст, який стає більш практичним, сучасним і відповідає реаліям сьогодення. Нині по всій Україні працюють 963 Осередки, на їхнє облаштування виділено 1,6 млрд грн. Ще 100 млн грн спрямовано на професійний розвиток учителів. До розроблення нової програми було залучено фахівців із низки авторитетних організацій, зокрема Victory Drones, Військової школи «Боривітер», 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов», Демократичної школи «Майбутні», волонтерського об’єднання «Солом’янські котики», медичного батальйону «Госпітальєри» та інших. Програму зосереджено на практичних навичках для життя як у мирний час, так і в умовах війни.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube