Предмет Захист України кардинально оновили у 2024 році: учні проходять інтенсивні 6–8-годинні практичні тренінги раз на місяць у спеціально обладнаних осередках, програма охоплює домедичну допомогу, управління дронами, кібербезпеку, протидію дезінформації та дії в надзвичайних ситуаціях
Міністерство освіти і науки України затвердило оновлений перелік засобів навчання та обладнання для викладання предмета «Захист України» у закладах загальної середньої освіти. Про це 14 липня повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України.
Предмет «Захист України» кардинально оновили у 2024 році. Замість формальної муштри учні тепер проходять інтенсивні 6–8-годинні практичні тренінги раз на місяць у спеціально обладнаних осередках. Програма охоплює домедичну допомогу, управління дронами, кібербезпеку, протидію дезінформації та дії в надзвичайних ситуаціях.
Міністерство у справах ветеранів України та Міністерство освіти і науки України розробили методичні рекомендації для працевлаштування ветеранів і ветеранок війни як вчителів і вчительок предмета «Захист України». Документ розʼяснює процедуру працевлаштування ветеранів, пропонує детальні інструкції для директорів закладів загальної середньої освіти по адаптації ветеранів та ветеранок війни.
Для директорів закладів загальної середньої освіти також розроблено рекомендації щодо заходів, які допоможуть ветеранам і ветеранкам успішно інтегруватися в освітній процес та ефективно використати унікальний досвід для навчання молоді.
Повні методичні рекомендації можна знайти за посиланням. Нагадаємо, що предмет «Захист України» наразі проходить масштабну модернізацію — оновлюється зміст, який стає більш практичним, сучасним і відповідає реаліям сьогодення. Нині по всій Україні працюють 963 Осередки, на їхнє облаштування виділено 1,6 млрд грн. Ще 100 млн грн спрямовано на професійний розвиток учителів. До розроблення нової програми було залучено фахівців із низки авторитетних організацій, зокрема Victory Drones, Військової школи «Боривітер», 12-ї бригади спеціального призначення НГУ «Азов», Демократичної школи «Майбутні», волонтерського об’єднання «Солом’янські котики», медичного батальйону «Госпітальєри» та інших. Програму зосереджено на практичних навичках для життя як у мирний час, так і в умовах війни.