Президент 13 липня провів нараду з військовими
Президент Володимир Зеленський у неділю, 13 липня, провів нараду з військовими та міністром оборони України. За його словами, українські захисники будуть переносити війну на російську територію. Також готуються далекобійні удари по РФ.
Про це глава держави розповів у Telegram. Він заявив, що Україна бачить наміри ворога щодо наступів, але "кожна така спроба захлинається завдяки стійкості наших підрозділів та активній обороні".
"Нарада з військовими та міністром оборони України. Обговорили з Головнокомандувачем Олександром Сирським і начальником Генштабу Андрієм Гнатовим ситуацію на ключових напрямках оборони. Зокрема, це Покровський напрямок, також Новопавлівський, Запорізька область, Харківщина, прикордонні райони Сумщини", - написав президент.
Також Зеленський пообіцяв відповіді на російські удари. Сирський доповів про цілком справедливе знищення російських убивць, які забрали життя однорічного хлопчика на Херсонщині.
"Окремо обговорили підготовку до візиту в Україну генерала Келлога і роботу з нашими партнерами щодо постачання зброї та масштабування спільного виробництва необхідних оборонних засобів. Наразі близько 40 % зброї для нашого захисту виробляється в Україні. І наше завдання – відчутно збільшити цей показник, а отже – оборонну самостійність нашої держави. В цьому контексті будуть реалізовані необхідні зміни, зокрема регуляторні, фінансові та кадрові", - підсумував глава держави.
Американська газета The New York Times випустила 12 липня репортаж під заголовком "Пейзаж смерті: Що залишилося там, де Україна вдерлася в Росію". Журналістка Нанна Гайтман начебто провела шість днів у прифронтових регіонах Курської області, а пересувалася у супроводі бойовиків підрозділу Ахмат.
Жінка поспілкувалася з деякими з них та заявила, що вони "боролися за повернення російської території". Характеризуючи їх вон писала про допомогу в евакуації місцевих.
Речник МЗС України Георгій Тихий розкритикував цю статтю. Він назвав її публікацю "найдурнішим рішенням".
"Той, хто на сайті [NYT] вважав за розумне писати репортаж разом із російськими воєнними злочинцями, ухвалив найдурніше рішення. Це не баланс і не "інша сторона історії". Це просто дозвіл російській пропаганді вводити аудиторію в оману. Сумно бачити, як маніпуляції на рівні Дюранті повертаються до NYT", - наголосив Тихий, згадавши керівника російського бюро The New York Times 1920-х років Уолтера Дюранта, який підтримував радянську владу та заперечував влаштований нею Голодомор.