У ДТЕК наголошують, що перебування поблизу ліній електропередачі, особливо під ними, – небезпечно
Лінії електропередачі можуть проходити вздовж берега річок, поблизу парків, озер, лісових масивів та інших місць, які громадяни часто обирають для відпочинку. Енергетики нагадали, що перебування під електролініями становить загрозу для життя. Про це розповіли у ДТЕК "Дніпровські електромережі".
Охоронна зона навколо ліній електропередачі залежно від рівня напруги становить від 2 до 40 метрів по обидва боки. Це обов’язково слід враховувати, обираючи місце для риболовлі або відпочинку, й не перебувати безпосередньо під електричними лініями або впритул до них.
"Перебування поблизу ліній електропередачі, особливо під ними, – небезпечно. Охоронна зона охоплює не лише землю під лінією, а й повітряний простір навколо, і це потрібно обов’язково враховувати під час відпочинку чи риболовлі", - наголосили в ДТЕК "Дніпровські електромережі".
Загрозу становить не лише дотик до проводів або обладнання. Ураження струмом від високовольтних мереж можна зазнати навіть на відстані до 5 метрів. Наприклад, сучасні вудки з вуглепластику є чудовими провідниками струму. Тож прогулюватися з вудкою під лініями електропередачі – це пряма загроза життю. Також можна зазнати ураження струмом під час невдалого закидання мокрого шнура або волосіні. Крім того, поблизу електроліній небезпечно запускати повітряних зміїв: їхні шнури часто містять металеві чи вуглецеві волокна, які добре проводять електрику.
Раніше ми писали, що для забезпечення точного обліку електроенергії фахівцям ДТЕК час від часу потрібно відвідувати своїх клієнтів, в оселях яких розташовані лічильники. Під час таких візитів працівники можуть провести контрольне зняття показів, замінити старий лічильник на новий «розумний».
Коли лічильник електроенергії розташований на території споживача, фахівці ДТЕК змушені вас потурбувати, щоб виконати необхідні роботи для забезпечення точного обліку електроенергії. Проте візити незнайомців, особливо в умовах воєнного стану, можуть викликати підозру та недовіру.
ДТЕК попереджає про візит фахівця через телефонний дзвінок, СМС або оголошення в будинку. Виняток – контролери, які не рідше ніж раз на пів року фіксують покази лічильників для точного розрахунку обсягу розподілу електроенергії. Фахівець може бути без спецодягу. Проте обов’язково повинен мати з собою офіційні документи від ДТЕК – посвідчення, перепустку або бейдж.
"Найголовніше – наші працівники не пропонують послуг і не приймають готівку на робочому місці. Всі розрахунки за платні послуги проводяться виключно до візиту фахівця, через банківські рахунки. Якщо людина у формі ДТЕК або з посвідченням вимагає гроші – зверніться до поліції", - казали у ДТЕК.