Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Папа Римський Франциск у середу 22 листопада заявив, що українці страждають від агресії, яку можна порівняти з терором, влаштованим Сталіним у 1930-ті роки
До того Понтифік намагався уникати різких заяв щодо путіна. У виступі він провів паралелі між минулим і сучасністю, порівнявши сьогоднішню агресію росії із «жахливим геноцидом».
Ці тези пролунали на щотижневій загальній аудієнції перед тисячами людей на майдані Святого Петра, - передає агенція Reuters. Папа Франциск згадав про Голодомор, у якому загинули мільйони українців.
«Цієї суботи відзначається річниця страшного геноциду Голодомору, штучно спричиненого Сталіним голодомору 1932–33 років. Молімося за жертви цього геноциду й помолімося за тих українців — дітей, жінок, людей похилого віку, які сьогодні несуть мученицьку смерть через агресію», — сказав він.
Слова Папи можна розцінювати як прямий осуд дій кремля і звинувачення у геноциді . Відколи росія розпочала повномасштабну в Україну, Франциск згадував Україну майже у всіх своїх публічних виступах. На початках він уникав прямо обвинувачувати путіна у воєнних злочинах і благав ватажка росіян путіна зупинити «спіраль насильства і смерті» в Україні, чим, безумовно, тільки потішив роздуте его диктатора.
За весь час, упродовж яких росія масово вбиває українців, Папа Франциск жодного разу не назвав росію агресором. Він також заявляв про «безвинну Дарʼю» в контексті загадкового вибуху, у якому загинула дочка відомого рашиста, чим взагалі зрівняв катів та жертв.
На Великдень Папа потрапив у скандал, оскільки влаштував символічну ходу, на якій символічно «примирив» Україну та росію. Він заявляв, що російський народ є «великим», а також висловив пошану до «російського гуманізму», що негативно сприйнялося в Україні в контексті воєнних злочинів окупантів.
Водночас Папа Франциск закликав світ допомагати Україні, заявляв про те, що постачання зброї для самооборони є благим діянням. Закликав уникати ядерної ескалації, оскільки вона може перерости у ядерну війну. Понтифік також заявив, що брав участь у звільненні бійців «Азову» з полону. Він каже, що його просили сприяти в цій справі. Тому понтифік звертався до російського посла.
Варто зазначити, що не називати агресора прямо — давня стратегія Ватикану, який робить ставку на закулісну дипломатію. Але відомо також, що Понтифік прагне підтримувати дружні відносини з Російською православною церквою, керівництво якої рішуче підтримує кремль у війні проти українців.
90 років тому в України розпочався Голодомор — один із наймасштабніших злочинів проти українського народу. Крім України, його визнали геноцидом ще 16 держав: Австралія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Грузія, Угорщина, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, США і Ватикан. Голодомор став результатом спроб Сталіна провести колективізацію та викорінити український національний рух.
Паралелі між тими подіями й сучасною війною очевидні. Власне, про війну, як засіб викорінення українського народу відкрито говорив сам путін. У його псевдоісторичній статті, по суті, проголошувалося, що українців не існує, адже це один народ із росіянами. А сама Україна — це антиросія, яку розбудовує ворожий Захід, аби розділити росію і на те одна рада — війна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.