Палата представників США підтримала законопроект про передачу Україні заморожених активів РФ

Україна в рамках цієї процедури може отримати майже $8 млрд

Конгрес США
У Конгресі США підтримали конфіскацію активів РФ

20 квітня 2024 року Палата представників США провела перше успішне голосування за пакет законопроєктів з іноземною допомогою. Також нижняя палата Конгресса США схвалила законопроєкт, який передбачає дозвіл на передавання Україні заморожених активів Росії. Україна в рамках цієї процедури може отримати майже $8 млрд. 

Про це стало відомо з трансляції засідання Конгресу. Далі законопроєкт має підтримати Сенат та схвалити президент Джо Байден. 

Заморожені російські державні активи на сотні мільярдів доларів зберігаються в банках США та Європи. Голосування в Палаті представників відкриває шлях президенту США Джо Байдену конфіскувати заморожені активи РФ та передати їх Україні.

Російський диктатор Володимир Путін протягом багатьох років інвестував значні кошти в євро і долар, щоб зберегти стабільність рубля, створивши резерви в іноземній валюті на суму близько $300 млрд. Але на початку 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, усі країни Великої семи (G7), включаючи США, Велику Британію, Канаду, Францію, Німеччину, Італію та Японію, об’єдналися та заморозили всі $300 млрд. З них – у США зберігаються близько $6 млрд.

Довгоочікуваний законопроект про виділення допомоги Україні

20 квітня 2024 року Палата представників США провела перше успішне голосування за пакет законопроєктів з іноземною допомогою. Розмір допомоги становить понад 60 мільярдів доларів для України. Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

19 квітня Палата представників США здійснила важливий крок до надання довгоочікуваної допомоги Україні, проголосувавши за те, щоб винести на свій розгляд відповідний законопроєкт. 316 конгресменів висловились за те, щоб винести на розгляд законопроєкти про допомогу, 94 - проти. Раніше Байден вже висловив підтримку цьому пакету ініціатив. 18 квітня він заявив, що "негайно підпише цей закон". 

Ще в лютому Сенат схвалив виділення 60 мільярдів доларів для України. Однак закон не може бути прийнятим без підтримки обох палат парламенту. А в нижній палаті він остаточно "загруз" на кілька місяців. Причому розподілення допомоги в сенатському законі було геть іншим, ніж у Палати представників: там близько 50 мільярдів доларів мали йти безпосередньо на оборонну підтримку. Однак республіканці в палаті представників виступали за поділ допомоги Ізраїлю, Україні та іншим союзникам США. Спікер палати Джонсон відмовився розглядати схвалений Сенатом пакет, вимагаючи, щоб демократи спочатку підтримали жорсткі реформи в імміграційній політиці.

Нагадаємо, нещодавно Зеленський припустив, якими жахливими можуть бути наслідки, якщо США не нададуть Україні новий пакет допомоги. За словами глави держави, буде багато жертв і багато втрат. Він пояснив, що ми не маємо достатньо систем ППО, щоб захиститися від російських ракет і безпілотників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube